oczu
ZDROWIE&URODA

7 porad dotyczących makijażu BRĄZOWYCH oczu!

Jak powinny się malować posiadaczki piwnych, brązowych lub orzechowych oczu? Podpowiadamy!

Wszystkie kolory oczu są piękne, jednak dobierając odpowiedni makijaż trzeba się kierować przede wszystkim tym, jak wydobyć głębię spojrzenia a nie ukryć ją pod nieodpowiednimi kosmetykami.

oczu
Pixabay

Jak powinny się malować posiadaczki brązowych oczu?

  1. Postaw na złote kolory. Złote kolory są odpowiednie dla prawie wszystkich kolorów oczu. Jeśli chodzi o piwne oczy, zabawa złotymi kolorami może przynieść naprawdę niesamowite rezultaty.
  2. Unikaj niebieskiego koloru. Wiele brązowookich kobiet błędnie uważa, że ​​niebieski jest ich kolorem. Niebieskie kolory mogą jednak sprawić, że piwne oczy będą matowe i nieprzyjemne.
  3. Jeśli twoje brązowe oczy mają zielone plamki, beżowe kolory podkreślą je w twoich oczach. Karmelowe kolory wydobywają również zielony odcień w piwnych oczach. Chcesz wzmocnić intensywną zieleń w swoich oczach? Połącz karmelowy eyeliner i beżowy cień do powiek a następnie wykończ makijaż brązowym tuszem do rzęs.
  4. Ciepłe brązy pomagają zwiększyć głębię piwnych oczu. Wybierz brązowy eyeliner i czarny tusz do rzęs, a będziesz zaskoczona, jak wspaniale wyglądają twoje oczy. Postaw na jasnobrązowe cienie, aby uzyskać efekt dzienny, a ciemnobrązowe, aby pięknie wyglądać porą wieczorową. Ciemniejsze odcienie brązu stosowane w ciągu dnia mogą tylko powodować efekt zmęczonych oczu.
  5. Różowy makijaż oczu nie jest najlepszym wyborem do makijażu oczu piwnych, szczególnie w odcieniach neonowych. Jeśli kochasz ten kolor i chcesz użyć go do makijażu oczu, wybierz delikatne róże dla uzyskania subtelnego efektu świetlnego. Dobierz brązowy lub różowy eyeliner i brązowo-czarny tusz do rzęs, aby wykończyć efekt. Aby uzyskać bardziej romantyczny wygląd, postaw na pomadkę w neutralnym różowym kolorze.
  6. Fioletowe, lawendowe i śliwkowe kolory stanowią fantastyczny kontrast z piwnymi oczami i idealnie nadają się do stworzenia efektu zadymionych oczu.
  7. Brązowy tusz do rzęs to nie jedyny idealny tusz do rzęs dla piwnych oczu. Fioletowy, śliwkowy lub purpurowy także wyglądają pięknie u dziewcząt o takich oczach. Zielony tusz do rzęs również jest dobrą opcją, ponieważ wydobywa wszelkie zielone odcienie w piwnych oczach. Eksperymentuj z kolorami tuszu do rzęs, aby wybrać najlepszy dla swoich oczu.

Źródło: YouTube

Zdjęcie: Pixabay