23maja 2025 r. odbyła się debata prezydencka, w której zmierzyli się kandydaci: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki.
Kandydaci zadawali sobie pytania nawzajem i mieli udzielić odpowiedzi w wyznaczonym czasie. W pewnym momencie kandydat popierany przez PiS wciągnął coś na wizji. Szef sztabu Karola Nawrockiego zabrał głos w tej sprawie.

Nawrocki wciąga na wizji
Na nagraniach widać, jak Nawrocki zasłania twarz dłonią i coś przyjmuje.
Co zrobił @NawrockiKn ? Czy czegoś nie wciągnął? Po kawalerce i ustawkach należy zadać pytanie?
Przepraszam- co właście wciągnął Karol Nawrocki?…
Co Nawrocki wciągnął podczas debaty?? Kim jest ten człowiek!?
Czy ktoś mógłby zrobić dokładną analizę graficzną tego, co wciągnął Batyr?
To może być kluczowe w tych wyborach.
Z góry dzięki.
Co Nawrocki właśnie wciągnął? Wziął? 😳
– dopytywali internauci, zszokowani zachowaniem polityka.
Co wciągnął Nawrocki?
Odpowiedź na to pytanie dał szef sztabu Karola Nawrockiego – Paweł Szefernaker. Poseł tłumacząc kandydata ujawnił:
Rozwiążę tę zagadkę: to był snus (sam @NawrockiKn nazywa to gumą nikotynową), by nie zasnąć podczas tyrad Rafała Trzaskowskiego.
– próbował bagatelizować sprawę.
I dodał:
A tych, którzy mają jakieś niezdrowe sugestie, zapraszamy na otwarte testy wydolnościowe i zdrowotne.
Jednak sam fakt, że Nawrocki „musiał” coś zażyć w trakcie debaty, która trwała niespełna dwie godziny, nie za dobrze świadczy o jego dyscyplinie.
Zobacz też: Nowa niebezpieczna używka. Co to są SNUSY?
Przepraszam- co właście wciągnął Karol Nawrocki?… pic.twitter.com/X61c0eSll6
— Cezary Tomczyk (@CTomczyk) May 23, 2025
Rozwiążę tę zagadkę: to był snus (sam @NawrockiKn nazywa to gumą nikotynową), by nie zasnąć podczas tyrad Rafała Trzaskowskiego. A tych, którzy mają jakieś niezdrowe sugestie, zapraszamy na otwarte testy wydolnościowe i zdrowotne.
— Paweł Szefernaker 🇵🇱 (@szefernaker) May 23, 2025