Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Niedzielę Palmową, 29 marca. Doszło do tego w jednym z polskich miast. W mieszkaniu eksplozja gazu przeszyła okolicę. Zdarzenie to zszokowało mieszkańców, którzy próbowali jak najszybciej uciec z budynku. Na miejscu szybko pojawiły się odpowiednie służby (policja i straż), które podjęły pilne działania. Oto co dokładnie się wydarzyło. Zobacz koniecznie.

Do zdarzenia doszło 29 marca kilka minut po godzinie 12:00 w Wąbrzeźnie. Według informacji podanych przez strażaków w jednym z mieszkań doszło do potężnego wybuchu gazu.
Około 12:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu prawdopodobnie butli gazu przy ulicy Sienkiewicza w Wąbrzeźnie. (…) Na miejscu okazało się, że na drugim piętrze pięciokondygnacyjnego bloku doszło do wybuchu gazu, który prawdopodobnie wydostał się z instalacji. Szczegółowo rzecz ujmując – z butli propan–butan. Nieszczelność polegała na nie do końca dobrze dokręconym zaworze przy reduktorze butli, co doprowadziło do wypłynięcia gazu i ostatecznie do wybuchu
-mówił bryg. Piotr Rogowski, zastępca komendanta Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie.
Na szczęście w wyniku wybuch nikt nie został ranny. W czasie zdarzenia wyrwane zostało duże okno o szerokości około 3,5–4 metrów.
Na miejscu szybko pojawiły się odpowiednie służby. W akcji brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Mimo, że doszło do pożaru zauważyć można było spore zniszczenia.
WAŻNY KOMUNIKAT – Sytuacja na ul. Sienkiewicza opanowana! (…) Doszło tam do wybuchu butli z gazem. Najważniejsza wiadomość: NIKOMU NIC SIĘ NIE STAŁO. (…) Sytuacja jest już w pełni opanowana. Na miejscu pracują profesjonalne służby: Straż Pożarna oraz Policja, które zabezpieczają teren i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Obecnie nie ma konieczności dalszej ewakuacji innych lokali
-napisał w mediach społecznościowych burmistrz Wąbrzeźna, Tomasz Zygnarowski.
Źródło: goniec.pl


























