ZDROWIE&URODA

Beata Pawlikowska wie, czym jest szczęście! Podała kilka prostych wskazówek!

58-letnia Beata Pawlikowska to dziennikarka, podróżniczka i pisarka. Wiele treści, jakie publikuje, dotyczy rozwoju osobistego i ma charakter motywacyjny.

Także i tym razem Pawlikowska podzieliła się swoją refleksją na temat szczęścia, czyli emocją, za którą „goni” wielu z nas”.

Czym zatem jest szczęście?

 

https://www.instagram.com/beata.pawlikowska/

 

Beata Pawlikowska przebywa właśnie w Peru i z tej podróży zamieściła swoje zdjęcie w towarzystwie lam. Pod fotografią napisała, czym jest dla niej szczęście:

 

Tak, wiem czym jest szczęście.

– zaczęła podróżniczka.

 

Dalej wskazała, że szczęście daje poczucie połączenia z całym wszechświatem i dostrzeganie znaczenia drobnych zdarzeń:

 

To wtedy kiedy patrzysz na ocean i czujesz się jego kroplą, połączony ze wszystkim, co istnieje. Kiedy widzisz obłok w kształcie serca i wiesz, że to specjalnie dla ciebie. Kiedy wiesz, że każdy ptak ma ci coś ważnego do powiedzenia, zatrzymujesz się i słuchasz, uśmiechasz się i odpowiadasz z głębi serca.

 

Kolejna sprawa, to cieszenie się małymi rzeczami:

 

To wtedy, kiedy nakarmisz głodnego kota w miejskim parku i zjesz słodką andyjską mandarynkę. Kiedy zatrzymujesz się w drodze, żeby popatrzeć na małe pomarańczowe kwiatki tańczące z wiatrem. Kiedy wychodzisz z domu na spotkanie przygody.

 

Bardzo ważne jest też odpuszczenie i brak presji:

 

Kiedy czujesz się wolny od żądań i oczekiwań. Kiedy masz zaufanie, że życie zawsze dobrze Cię prowadzi. Kiedy w każdej trudności widzisz naukę i chcesz się uczyć. Kiedy kochasz siebie, innych, świat i życie. Kiedy wiesz, że jesteś tu po to, żeby stawać się najwspanialszym sobą.

 

W tej wyliczance zabrakło sławy i bogactwa czyli tego, co wielu ludzi utożsamia ze szczęściem.

Jak jednak pokazuje doświadczenie, gdy ktoś jest szczęśliwy i czuje się spełniony, to do jego życia przychodzą także inne dobre rzeczy.

 

Ciągle Ci za mało? JAK poczuć OBFITOŚĆ w swoim życiu?