GWIAZDY

Bracia Golec są zastraszani! „Zwracamy się z gorącą prośbą o…”

Paweł i Łukasz Golec to bracia bliźniacy i założyciele zespołu Golec uOrkiestra. Łączą ich zatem nie tylko więzy rodzinne, ale i praca.

Teraz jednak bracia Golec stanęli w obliczu bardzo trudnej sytuacji. Zarówno oni sami, jak ich rodziny – są zastraszani.

Zaczęło się od głośnej już sprawy dotacji z z Funduszu Wsparcia Kultury. Firma Golec Fabryka zarządzana przez Pawła Golca miała otrzymać aż 1,89 mln zł. dotacji (więcej na ten temat tutaj). Zarówno wysokie kwoty, jak i gwiazdy, które miały otrzymać wsparcie, wzbudziły oburzenie opinii publicznej.

 

Bracia Golec wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie. Wyjaśniają w nim, że pieniądze miały być przeznaczone na zatrudnienie 150 osób:

 

We wniosku, który napisaliśmy ujętych było 8 projektów, dzięki którym ponad 150 osób miałoby możliwość zatrudnienia.
Niestety w związku z licznymi ograniczeniami wprowadzonymi z powodu pandemii oznaczającymi praktycznie całkowite zamrożenie branży artystycznej od marca br., ci Ludzie zostali pozbawieni możliwości wykonywania swojej pracy. Dotacja ta miała zagwarantować im zatrudnienie.

 

 Golec uOrkiestra  – https://www.instagram.com/golecuorkiestra/

 

Paweł i Łukasz Golec podkreślają, że ich intencją było właśnie wsparcie „znakomitych Muzyków, Aranżerów, Grafików, Techników, Inżynierów dźwięku, Montażystów, Realizatorów wizji i Informatyków”:

To przede wszystkim z myślą o Nich i trudnej sytuacji, w której się znaleźli, wystąpiliśmy o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Środki z tej dotacji, jeśli zostaną przyznane, przeznaczymy zatem na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem projektów. Otrzymana dotacja będzie precyzyjnie rozliczona do 15 stycznia 2021 r., a wszelkie wydatki będą rzetelnie i przejrzyście udokumentowane.

 

Twórczy Golec uOrkiestra przyznali także, że są zastraszani i prosili o uszanowanie ich rodzina.

Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej RODZINY i nie zastraszanie naszych DZIECI, ŻON oraz Wszystkich współpracujących z nami Osób.
Z wyrazami szacunku,
W imieniu Golec Fabryki , Łukasz i Paweł

 

Dzieląc 1,89 mln zł. na 150 osób, wychodzi po ponad 12 tysięcy złotych na osobę. Jesteśmy przekonani, że także przedstawiciele innych branż byliby zainteresowani otrzymaniem takiej kwoty.

 

>>>Piotr Rubik zaśpiewał zabawną piosenkę! Tak komentuje aferę dot. dotacji na kulturę.