GWIAZDY

Piotr Rubik zaśpiewał zabawną piosenkę! Tak komentuje aferę dot. dotacji na kulturę.

Piotr Rubik to kompozytor i dyrygent. Podobnie jak wielu innych artystów, z powodu koronawirusa musiał odwołać koncerty i występy.

Mimo to Piotr Rubik nie ubiegał się o dotację z Funduszu Wsparcia Kultury (o sprawie czytaj tutaj). Mocno kontrowersyjne decyzje Ministerstwa Kultury wywołały oburzenie u wielu osób. W szczególności chodziło o przyznanie sporych kwot zespołom disco-polo czy innym topowym gwiazdom.

Broniła ich między innymi Cleo (czytaj tutaj). Wokalistka wyjaśniała, że za każdym wykonawcom stoi sztab ludzi i często te dotacje są właśnie dla nich, dla pracowników. Głos w sprawie zabrał i Piotr Rubik, który w ogóle nie wiedział o prowadzonym naborze!

 

Ja się bardzo cieszę, że część koleżanek i kolegów dostała wsparcie, nikomu nie żałuję, wręcz przeciwnie. Akurat nie brałem w tym udziału choć i mnie odwołano w tym roku ponad 15 koncertów, przy których pracę miało mieć ponad 115 osób. I choćby dla nich, dla solistów, chórzystów, muzyków i techników można by powalczyć o jakąś rekompensatę. Natomiast problem polega na tym, że… dowiadujemy się o takich akcjach po fakcie, z plotkarskich portali. Brak rzetelnej informacji, brak systemowego rozwiązania, które wspomogłoby każdego.

 

„mnie odwołano w tym roku ponad 15 koncertów” – https://www.instagram.com/piotr_rubik/

 

Kompozytor uważa, że takie zachowanie stawia artystów w niekomfortowej sytuacji i jest nieeleganckie:

 

Rzucanie co jakiś czas pieniędzy i mówienie „walczcie” to żadne rozwiązanie. Taka tarcza PFR przynajmniej ma jasne i wszystkim wiadome kryteria. W efekcie (oby to nie było zamierzone) znowu skłóca się ludzi.

 

Sam Piotr Rubik do sprawy podchodzi z humorem:

 

Natomiast jest nadzieja! Trzeba się tylko przebranżowić i będzie sukces😀 Nie wolno tracić poczucia humoru i dlatego mam dla wszystkich, którzy narzekają piosenkę motywacyjną👍🎶😎

 

O jakie przebranżowienie chodzi? Odpowiedź jest w krótkiej piosence, której słowa brzmią:

 

Zrobię zespół disco-polo, dostanę dwa miliony.

Jeden będzie dla mnie, a drugi dla mej żony.

Yeah, yeah, yeah…

 

Wygląda na to, że to słuszna koncepcja 🙂

 

>>>Długa reklama Apartu. Zobacz parodię spotu firmy Apart!