BIZNES&POLITYKA

Burza po wpisie Krystyny Pawłowicz: „zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA”

Krystyna Pawłowicz ujawniła sytuację, jaka ma miejsce w szkole w Podkowie Leśnej.

W swoim tweecie Krystyna Pawłowicz poruszyła temat traspłciowego dziecka (transpłciowość – określenie zbiorcze na osoby, których tożsamość płciowa, ekspresja płciowa i/lub zachowania różnią się od tych kulturowo związanych z płcią, do której zostały przypisane w momencie urodzenia*). Chodzi o 10-letniego ucznia.

 

Dyr.Szkoły Samorząd. im.Boh.W-wy w Podkowie Leśnej,ul.Jana Pawła II,Agnieszka HEIN doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog.uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli,by zwracali się do 10-letniego ucznia,CHŁOPCA
per AGNIESZKA,jak chcieli rodzice
Dane aktów stanu cywil.zlekceważono

– napisała Krystyna Pawłowicz.

 

https://twitter.com/KrystPawlowicz

 

 

Komentujący na Twitterze w większości uznali, że rodzice tego chłopca robią dziecku krzywdę. Zastanawiali się też, w której toalecie ten uczeń będzie robił siku i w jakiej szatni się przebierał.

 

Czy odpowiednie organy nie powinny sprawdzić tych rodziców pod kątem psychicznego znęcania się nad dzieckiem? Wmawianie dziecku, że jest kimś, kim nie jest i wypaczanie jego osobowości chyba pod to podlega?

 

Zaburzenia tożsamości płciowej u dzieci się leczy, a nie powinno się uszanować. To są zawsze zaburzenia: hormonalne, układu nerwowego, bądź wywołane przez samych rodziców, których rola w tej sprawie jest fundamentalna. A więc rodzice dopuścili się zaniedbań wychowawczych.

 

…rodzice mają prawo wszystko ze swoim dzieckiem zrobić? A o tym, że samo dziecko tak chce to jak miarodajnie się dowiedzieć?Gdzie przebiega granica patologii w takim razie?

 

W normalnym kraju takie debilne decyzje dyrektora szkoły – nie zgodne z prawem skutkowałyby, że już dziś szukał by pracy

 

Tymczasem Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej był oburzony wpisem Krystyny Pawłowicz:

 

Wczoraj pisałem ile hejt może zrobić złego. I także wczoraj ukazał się obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę Hein. Dzisiaj odbyła się narzucona „z góry” kontrola szkoły przez kuratorium, od wczoraj dobijają się dziennikarze. Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu.

 

Ciekawe dlaczego – skoro zdaniem burmistrza nie ma w transpłciowości nic złego – chcieli uniknąć rozgłosu? Oraz co „obrzydliwego” było w suchej informacji od Krystyny Pawłowicz?

 

Zobacz też: Umówiła się z klientem w parku i tam go obsłużyła! (FOTO)

 

 

 

* wilipedia