GWIAZDY

Majka Jeżowska jest już emerytką. Trudno uwierzyć, ILE dostaje emerytury!

Dla wielu osób Majka Jeżowska to wciąż młoda, energiczna i kolorowa kobieta. Pamiętamy ją w końcu przede wszystkim z dziecięcych przebojów takich jak „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Od rana mam dobry humor” i wiele innych.

Piosenkarka jednak jest już emerytką, a w tym roku skończy 63 lata (urodziła się 25 maja 1960 roku). Słychać też o jej problemach zdrowotnych. Zarówno tych prawdziwych, gdy w kwietniu 2022 r. trafiła do szpitala i miała przetaczaną krew, jak i „fejkowych” gdy to za sprawą kogla-mogla miała nabawić się salmonelli.

 

W ostatnim czasie piosenkarka miała swój debiut aktorski, bo zagrała w filmie „Pokolenie Ikea”, który opowiada o świecie blichtru i pozorów:

 

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

– czytamy w opisie produkcji*

 

Majka Jeżowska gra tu zaszczytną rolę mamy tytułowego bohatera. Tymczasem w najnowszym wywiadzie ujawniła wysokość swojej emerytury.

 

https://www.instagram.com/majka_jezowska_/

 

O emeryturach gwiazd krążą legendy, a może raczej smutek opowieści. Większość ludzi show biznesu, w czasie aktywności zawodowej zarabia bardzo dobrze, jednak jest to zazwyczaj praca „nieoskładkowana”. Efekt jest taki, że dostają bardzo niskie emerytury. I tak na przykład Maryla Rodowicz czy Teresa Lipowska wciąż pracują, ponieważ ich świadczenie jest bardzo niskie.

 

Nie inaczej jest w przypadku Majki Jeżowskiej. Piosenkarka jednak zupełnie się tym nie przejmuje. W wywiadzie dla Wprost przyznała, że ma niecały tysiąc złotych emerytury:

 

Tylko żeby potem nie było, że ja narzekam, bo wiedziałam, że taką emeryturę dostanę. Nigdy nie pracowałam dla nikogo, nigdy nie byłam zatrudniona na etacie. Jedyne punkty, za które mi się należy, to, że urodziłam dziecko i studiowałam.

– skwitowała.

 

Dodała też, że jest kobietą niezależną i „ma to co ma”.

 

>>>Godna emerytura? Szok, ILE dostają Tusk i Kaczyński!

 

 

*cyt. https://next-film.pl/film/pokolenie-ikea/