BIZNES&POLITYKA

Za tę interwencję policjantka z Dziadowej Kłody została zawieszona! (VIDEO)

Policjantka z Dziadowej Kłody była jedną z osób biorących udział w interwencji w dniu 20 grudnia 2021 r.

W Dziadowej Kłodzie (woj. dolnośląskie) 25-latek zachowywał się agresywnie. Mężczyzna atakował przechodniów, miał też wybijać szyby w oknach. Wyglądało jakby był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 

Wezwana policja ruszyła w pościg za mężczyzną, który zresztą wcale nie poruszał się szybko. Goniąc 25-latka, policjantka wykrzykiwała:

 

Na glebę, k***o, kładź się! Policja!

 

Po przebiegnięciu przez ulicę, mężczyzna położył się na chodniku. Jeden z policjantów trzymał czy też zakładał kajdanki leżącemu 25-latkowi (na filmie dokładnie tego nie widać). Natomiast policjantka wyciągnęła pistolet i przyłożyła leżącemu do głowy.

 

fot. youtube/ArcziiPl

 

Ta interwencja – nagrana przez przypadkowego świadka – wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ użycie czy też samo straszenie bronią w tym przypadku wydaje się nieuzasadnione.

 

Wulgarność, nadgorliwosc, naduzycie sily (przykladanie broni do glowy), uzycie broni w miejscu zabudowanym takie zazuty moga spotkac „super girl” policjantke. Chlopak nie byl uzbrojony i nie stanowil zagrozenia dla funkcjonariuszy a takze nie okazywal agresji w stosunku do nich tylko uciekal.

 

Brak wyszkolenia. Widać. Emocje. Też widać. Z drugiej strony bardzo dobrze, że się nie patyczkowali w interwencji! Policja ma być skuteczna.

 

To był świński trucht a nie pościg. Ta policemanka naoglądała się hamerykańskich filmów z przystawianiem giwery do głowy. I jeszcze ten jej straszny, skrzeczący głos … masakra

– pisali widzowie w serwisie Yputube.

 

Wobec policjantki z z Dziadowej Kłody wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Została też zawieszona w czynnościach na trzy miesiące.

 

>>>Michał Bajor ofiarą złodzieja. Skradziono nietypowy przedmiot!