ZDROWIE&URODA

Relaksująca kąpiel w domu. Jak ją przygotować?

W naszych zabieganych czasach zdarza się, że kąpiel traktujemy jedynie jako czynność dotyczącą mycia czy też odświeżenia ciała.

Jednak nawet kąpiel w domowych warunkach może być prawdziwym relaksem. Warto zafundować sobie taką przyjemność raz czy dwa razy w tygodniu, ponieważ jeśli pozwolimy sobie odpocząć, to zyskamy więcej energii do dalszych działań.

Jak zatem przygotować taką kąpiel?

 

Nastrój

Żebyśmy mogli się odprężyć warto zadbać o to, by nikt nam nie przeszkadzał, a także o odpowiedni nastrój. Możemy zgasić światło, a w jego miejsce zapalić świece. W łazience sprawdzają się zarówno te zapachowe jak i naturalne, Chodzi raczej o uspokajające działanie płomienia świecy.

Co jeszcze? Niektórych relaksować będzie ulubiona muzyka, inni zachcą zanurzyć się jedynie w ciszy.

 

Temperatura wody

Jeśli chcemy, by nasze mięśnie się rozluźniły, a ciało odprężyło, temperatura wody powinna być wyższa o około dwa stopnie od naszego ciała. Tym samym powinna mieć 38-39 stopni.

Pamiętajmy, by nie przesadzać z ciepłem, bo po wyjściu z bardzo gorącej wody może nam się zrobić słabo.

 

półkula do kąpieli – fot. tocelebryci.pl

 

Domowe SPA

Do naszej relaksacyjnej kąpieli warto zastosować kosmetyki, które nie tylko pięknie pachną, ale też odżywiają skórę. Dlatego dobrze jest dodać do wody naturalne kosmetyki dobrej jakości. Może to być sól do kąpieli, lub – co jest nowością na polskim rynku – puder do kąpieli. Bardzo dobrze swoją rolę spełniają także kule lub półkule do kąpieli. Uwalniające się olejki eteryczne działają odprężająco, a substancje aktywne odżywiają skórę.

 

puder do kąpieli – fot. tocelebryci.pl

 

A po kąpieli?

A po kąpieli możemy jeszcze posmarować się ulubionym balsamem lub masłem do ciała i wypić filiżankę herbaty 🙂

 

masło do ciała – fot. tocelebryci.pl

 

Więcej naturalnych produktów na stronie: eranatura.pl

 

zdjęcie główne: pixabay