GWIAZDY

Tragedia Natalii Kukulskiej: „Tyle planów, tyle oczekiwań, tyle…”

Natalia Kukulska (ur. 3 marca 1976) to córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego.

Wychowana w muzycznej rodzinie Natalia Kukulska już jako kilkulatka rozpoczęła karierę. Jej pierwsza płyta „Bajki Natalki” ukazała się w 1987 roku i w tym czasie wszystkie dzieci znały takie przeboje jak „Puszek okruszek”, czy „Co powie tata”.

 

https://www.instagram.com/natalia.kukulska/

 

W grudniu 1979 roku mama Natalii poleciała w trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych. Występowała w Chicago i New Jersey. Samolot, którym wracała do kraju uległ katastrofie lotniczej i Anna Jantar 14 marca 1980 roku w pobliżu lotniska Okęcie.

 

Każdego roku w rocznicę śmierci mamy, Natalia Kukulska wspomina tragedię, jaka ją spotkała. Dziś przypada 41 rocznica Anny Jantar i Natalia napisała:

 

To już „41 14 marców” bez niej. Ta odwrotność cyfr, ta ironia losu, gdy jesteś na szczycie zawodowym i wszystko się zatrzymuje z hukiem… gdy już lądujesz, widzisz swój cel ale jest on brutalnie skreślony na zawsze.

 

https://www.instagram.com/natalia.kukulska/

 

Dalej czytamy o tym, jak mógł wyglądać powrót do Polski i ile planów miała rozłączona rodzina:

 

Tyle planów, tyle oczekiwań, tyle niepewności w sobie i tak wiele radości na ukojenie tęsknoty po 3 miesiącach nieobecności. Staram się nie wracać do tego często. Nie wyobrażać bo nie sposób przerobić tego sobie. Tak miało być? Może… Wierzę, że w ogólnym życia rozrachunku wszystko się układa w całość ale żal, ból, tęsknota będą już zawsze cichymi kompanami.

 

Natalia Kukulska dziękuje fanom za pamięć i jej mamie i muzyce, jaką pozostawiła:

 

Dziękuję za pamięć. – te szczere, piękne gesty, których dajecie cały czas tak wiele. Siła oddziaływania tego co zostawiła po sobie moja mama jest cały czas ogromna. Kolejne pokolenia sięgają do jej twórczości, co jest dowodem na to, że nie jej tragiczna historia tylko głos, przekaz i repertuar stanowią o tej sile. I niech to trwa. Niech Anna Jantar trwa.

– napisała.

 

Zobacz też: Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride” wystąpi na Eurowizji. Zobacz nagranie!