BIZNES&POLITYKA

Otworzyli kierunek „Zarządzanie parafią”. Program nauczania zaskakuje!

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wprowadził nowe kierunek studiów. Jest to zarządzanie parafią.

Zarządzanie parafią to studia podyplomowe obejmujące dwa semestry nauki, a zajęcia odbywają się w trybie weekendowym co dwa tygodnie. Jak napisano na stronie Uniwersytetu:

 

Uczestnicy, w trakcie studiów, zdobędą niezbędną wiedzę do podejmowania trafnych decyzji we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem parafią, ale także będą rozwijać swoje kompetencje miękkie niezbędne w sprawnym kierowaniu zespołami wewnątrz parafii, jak i w budowaniu trwałych relacji z otoczeniem biznesowych i administracyjnym.

 

Co zatem obejmuje program nauczania?

 

Studia zarządzanie parafią mają program podobny do kierunków związanych z zarządzaniem firmom. Zatem osoby, które kościół postrzegają przede wszystkim w wymiarze duchowym, mogą przeżyć zaskoczenie.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

W programie studiów dla księży oraz osób zainteresowanych tematyką zarządzania parafią znajdują się bowiem nie tylko moduły dotyczące samej organizacji i zarządzania.

Menedżerowie parafii poznają też zagadnienia z zakresu prawa, ekonomii i finansów oraz… marketingu. Dodatkowo przewidziano warsztaty praktyczne z zakresu zarządzania.

 

Za studia podyplomowe na kierunku zarządzanie parafią zapłacić trzeba 4 tys. zł. Szczegóły na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

POLECAMY:

Konsternacja na komunii. 7-latka wypiła kielich wina, a potem… (VIDEO)