BIZNES&POLITYKA ZDROWIE&URODA

Znany poseł przekazał tragiczne wieści! „Mam nowotwór. I walczę.”

39-letni poseł Koalicji Obywatelskiej poinformował o tym, że choruje na raka.

Ten komunikat ma teraz szczególne znaczenie!

 

https://www.facebook.com/pblizniuk?locale=pl_PL

 

Paweł Bliźniuk to znany poseł Koalicji Obywatelskiej, a także łódzki samorządowiec.

 

Jestem łodzianinem, społecznikiem, samorządowcem. Trzykrotnie zostałem już obdarzony zaufaniem wyborców: w 2010 roku zostałem radnym Rady Miejskiej w Łodzi, w 2014 ponownie radnym, a także wiceprzewodniczącym Rady, a w 2018 dzięki 48 077 głosom zostałem radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego. Obecnie pełnię też funkcję Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Łodzi

– pisał na stronie Platformy Obywatelskiej.

 

Natomiast od 2023 roku Bliźniuk jest posłem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

 

W związku z trwającą akcją Movember – w którą włączył się między innymi Robert Lewandowski i prezydent Karol Nawrocki, poseł ujawnił,  że choruje na raka.

 

W tym roku Movember ma dla mnie osobisty wymiar.

– napisał.

 

Dalej czytamy, że nic nie wskazywało na to, że ma nowotwór.

 

Choroba przyszła niespodziewanie i przypomniała mi, jak kruche, ale też jak bezcenne jest zdrowie.
Mam nowotwór. I walczę. Z wiarą, że wczesna diagnoza i szybkie działanie mają sens.

 

I dodał:

Piszę to nie z żalem, lecz z wdzięcznością i nadzieją – by przypomnieć, że warto się badać.
Nie odkładajcie tego „na później”.
Nie czekajcie na „lepszy moment”.
On jest właśnie teraz.

 

Można więc mieć nadzieję, że apel posła zachęci innych do wykonywania badań profilaktycznych.