19-letni nożownik zaatakował na SOR w Jastrzębiu-Zdroju. Młody mężczyzna ranił kilka osób, a niedługo później poznaliśmy motywy jego działania.

SOR w Jastrzębiu-Zdroju
Jak przekazała Śląska Policja, do zdarzenia doszło 25 czerwca 2025 r. po godzinie 18:00. Wtedy to:
…policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego młodego mężczyzny, który na terenie szpitala w Jastrzębiu-Zdroju zaatakował pacjentów oraz personel medyczny.
Napastnik ranił dwie pacjentki, pielęgniarkę oraz lekarza:
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 19-letni mężczyzna wszedł do szpitala, a następnie do sal szpitalnych, gdzie zranił dwie pacjentki nożem. Widząc całe zajście, zareagowali członkowie personelu medycznego – pielęgniarka oraz lekarz. W wyniku podjętej interwencji również oni odnieśli obrażenia.
19-letni nożownik zaatakował na SOR
Agresywnego mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jeden z lekarzy i to właśnie on został ranny. Służby jednak podkreślają, że medyk zachował się w bohaterski sposób, a gdy na miejscu pojawili się mundurowi, zatrzymali nożownika.
19-letni Polak – mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju – został zatrzymany przez policjantów.

Powód ataku
19-latek miał ze sobą kilkudziesięciu centymetrowy nóż i zadał nim poważne obrażenia. Zaatakowane pacjentki oraz lekarz mają rany kłute klatki piersiowej. Jedna z tych osób została zraniona także w szyję.
Dwie pacjentki, lekarz oraz pielęgniarka odnieśli obrażenia w postaci ran kłutych. Jedna z pacjentek musiała zostać poddana operacji i znajduje się w stanie ciężkim. Pozostałe osoby są w stanie stabilnym.
– przekazała policja.
W momencie zatrzymania, nastolatek był agresywny, później jednak uspokoił się. A według wstępnych ustaleń, powodem ataku były zaburzenia świadomości. Służby przekazały bowiem, że w momencie ataku, 19-latek był pod wpływem narkotyków.
>>>Deportacja 19-letniego obywatela Kazachstanu. Szok co zrobił na na SOR-ze!
Wyświetl ten post na Instagramie
*źródło: TVN24.pl

























