BIZNES&POLITYKA

23-letnia Polka postrzelona. Szpital przekazał pilne informacje!

W piątek 15 lipca 2022 r. w Rzeszowie młoda Polka została postrzelona. Początkowo informowano, że przez Ukraińca. Dopiero w poniedziałek 18 lipca 2022 r,. policja ujawniła, że był to Polak.

23-latka wraz z rodzicami przyszła do należącego do nich mieszkania. Lokal wynajmowali dwóm młodym mężczyznom. Nie znane są powody ataku, wiadomo jednak, że ojciec dziewczyny został spryskany gazem, zaś do 23-latki oddano strzały.

 

screen https://www.google.com/maps [ul. Siemiradzkiego, Rzeszów]

Polka została postrzelona w brzuch i ramię. Prokuratura zakazała policji wypowiadania się w tej sprawie. Głos jednak zabrali jednak medycy ze szpitala, do którego trafiła 23-latka.

 

Kobieta przebywa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Trafiła tam w stanie krytycznym i już w piątek przeszła operację. Operacja była bardzo poważna i trwała niemal 5 godzin, a zakończyła się tuż przed północą.

 

Dziś (niedziela 17.07.2022) wicedyrektor szpitala, dr med. Iwona Rościszewska-Żukowska, przekazała informacje na temat stanu zdrowia poszkodowanej. Jak powiedziała w rozmowie z Rzeszów News:

 

Stan pacjentki nie uległ zmianie. Rokowania wciąż są niepewne, nadal utrzymuje się stan zagrożenia życia*

 

Postrzelona 23-latka obecnie utrzymywana jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

 

*cyt. Rzeszów News