telefonem
ZDROWIE&URODA

Śpisz z TELEFONEM? To oznacza, że jesteś w grupie osób…

Większość z nas niemal nie rozstaje się z telefonem.

Zresztą takie jest też oczekiwanie społeczne. Wręcz musimy być „pod telefonem” i osoba, która zostawia go w domu uznawana jest za dziwadło. Z drugiej strony to my sami obawiamy się być odcięci od świata – a właśnie złudzenie takiego kontaktu daje nam bliskość smartfona.

Każdy z nas ma FOMO

Z korzystaniem z telefonu wiąże się także syndrom lękowy określany jako FOMO. Z angielskiego Fear of Missing Out czyli strach przed tym, że coś nas ominie.

Osoby cierpiące na FOMO po pierwsze obawiają się rozstać z telefonem. Po drugie wciąż, wręcz kompulsywni sprawdzają social media, maile, wiadomości itp.

Śpisz z telefonem

Konieczność stałego kontaktu ze światem sprawia, że telefon mamy przy sobie cały czas. I mówi się tu wprost o uzależnieniu od smartfonów. Jak pokazują badania ok. 60% Polaków w wieku 15-35 lat nie rozstaje się z telefonem w ciągu dnia.

A co ze spaniem? Jeśli śpisz ze swoim smartfonem lub kładziesz go w pobliżu, to oznacza, że jesteś w grupie 82% ludzi, którzy tak właśnie robią.

Zobacz też: Filip CHAJZER z SIOSTRĄ! Uwagę zwraca TEN szczegół! (FOTO)

Komentarz

Profesor Janusz Hryniewicz, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego tak komentuje tego typu zachowanie:

„Jeśli młody człowiek przez kilka godzin dziennie przebywa w social mediach, to może być oznaką patologii albo chęci zdobycia popularności w celach biznesowych. Z kolei wielogodzinne planowanie zakupów niekoniecznie świadczy o oszczędności. To może też być objawem zakupoholizmu” /cyt. za radiozet.pl/

 

fot. tezdjecia.pl