BIZNES&POLITYKA ZDROWIE&URODA

Donald Trump z gorączką przewieziony do szpitala. Prezydent nie potrzebuje…

Prezydent USA i jego żona mają Covid-19. W piątek późnym popołudniem Donald Trump z gorączką został przewieziony do szpitala.

Wcześniej prezydent Trump nagrał krótkie video, na którym podziękował za wsparcie po informacji o jego zarażeniu koronawirusem. Stwierdził też, że:

 

Myślę, że radzę sobie bardzo dobrze. Ale upewnimy się, że wszystko się ułoży. Pierwsza dama ma się bardzo dobrze. Dziękuję bardzo.

 

 

Pomimo tej deklaracji, w piątek Prezydenta USA przetransportowano do szpitala. Ubrany w maskę i garnitur, Trump wyszedł przez trawnik Białego Domu w piątek o 18:15 do swojego helikoptera Marine One. Został przetransportowany do Walter Reed National Military Medical Center na przedmieściach Waszyngtonu. Przed odlotem pomachał i pokazał reporterom kciuki, ale nic nie powiedział przed wejściem na pokład samolotu.

 

Po tym jak Donald Trump i pierwsza dama Melania Trump uzyskali wynik pozytywny na Covid-19 byli leczeni eksperymentalnym zastrzykiem koktajlu lekowego i lekiem przeciwwirusowym Remdesivir.

Diagnoza prezydenta zniweczyła jego kampanię, bo już za miesiąc ma się zmierzyć z Joe Bidenem w wyborach prezydenckich. Tymczasem uczestniczenie w kampanii będzie niemożliwe lub znacznie utrudnione.

 

Najnowsze informacje od lekarza Trumpa, Seana Conleya, w memorandum pod koniec piątku brzmią: „Cieszę się, że prezydent ma się bardzo dobrze”. Powiedział też , że prezydent nie musi mieć podawanego tlenu:

 

Prezydent nie potrzebuje dodatkowego tlenu, ale w porozumieniu ze specjalistami zdecydowaliśmy się rozpocząć terapię Remdesivirem. Dobald Trump wziął pierwszą dawkę i wygodnie odpoczywa.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma pozostać w szpitalu przez „kilka następnych dni”.

 

 

fot. https://www.instagram.com/realdonaldtrump/

źródło: bbc