bratem
BIZNES&POLITYKA

Agata Duda OD LAT nie rozmawia z bratem! Powód szokuje!

Agata Duda jest w nienajlepszych relacjach ze swoich rodzonym bratem – Jakubem. Okazuje się, że Pierwsza Dama nie rozmawia z nim już od lat! Dlaczego?

Z rodziną to „tylko na zdjęciu”?

Mimo iż Agata Duda bardzo strzeże swojej prywatności, na jaw wyszła właśnie informacja, że Pierwsza Dama jest w konflikcie ze swoim rodzonym bratem. To właśnie on opowiedział mediom o relacjach, jakie łączą go z siostrą.

bratem
IG

Są w konflikcie

Jakub Kornhauser od lat nie rozmawia ze swoją siostrą Agatą Kornhauser-Dudą. Powód? To kwestie polityczne. Jak dowiadujemy się z książki „Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść sentymentalna”, którą w 1995 roku wydał ojciec Agaty Dudy, jej dzieciństwo było przepełnione wpływami polsko-niemiecko-żydowskimi.

bratem
IG

Jej dziadek był Żydem

Brat Agaty Dudy, Jakub zdradził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że poróżniła ich nie tylko polityka, ale również religia.

„Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego. Nie jestem racjonalistą, racjonalne podejście do rzeczywistości bardzo mnie denerwuje. Może dlatego zajmuję się surrealizmem i magicznymi historiami, a zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają” – wyjawił brat Agaty Kurnhauser-Dudy w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Czy Agata i Jakub jeszcze się ze sobą pogodzą? Póki co, żadne z nich nie zdecydowało się wyciągnąć dłoni na pojednanie.

Źródło: Pomponik

Zdjęcia: Instagram