Bruce Willis (70 l.) to legenda amerykańskiego kina, aktor znany z serialu „Na wariackich papierach” czy filmów takich jak „Szklana pułapka”, „Pulp Fiction”, „Piąty element” czy „Szósty zmysł”.
Niestety w 2022 roku Willis usłyszał straszną diagnozę, a jego choroba poczyniła dalsze postępy.

W 2022 roku rodzina słynnego aktora poinformowała, że cierpi on na afazję, chorobę która powoduje między innymi zanik mowy. Ponadto Bruce Willis ma otępienie czołowo-skroniowe, które często jest też porównywane z demencją.
W czerwcu 2025 r. jego żona Emma Heming zamieściła poruszający wpis:
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca dla wszystkich tatusiów żyjących z niepełnosprawnością lub chorobą, pokazujących się w sposób, w jaki mogą i dla dzieci, które się u nich pojawiają. To, czego uczy Bruce nasze dziewczyny [mają dwie córki, Mabel Ray (ur. 2012) i Evelyn Penn (ur. 2014) – przyp. red.], wykracza poza słowa. Odporność, bezwarunkowa miłość i cicha siła w po prostu obecności. To zdjęcie wiele mówi. Miłość się pogłębia. Przystosowuje się. Zostaje, nawet gdy wszystko inne się zmienia.
Ale żeby być sprawiedliwym wobec siebie, te symboliczne dni są bardzo zamieszane. Jestem dziś bardzo smutna. Życzę sobie, z każdą komórką mojego ciała, aby dla niego było inaczej, a dla naszej rodziny lżej.
Jak to mówią w naszej społeczności FTD: „Jest jak jest. ” I choć może to zabrzmieć lekceważąco, dla mnie nie jest. To mnie uziemia. Pomaga mi to wrócić do akceptacji tego co jest i nie walczyć z tym na każdym kroku tak jak kiedyś.
Dzisiaj świętujmy twardzieli tatusiów, tych, którzy są i tych, których nosimy ze sobą 💙 Do przodu.
Teraz „The Express Tribune”* informuje:
Bruce Willis nie może już mówić, czytać ani chodzić z powodu postępującej demencji.
Afazja i otępienie czołowo-skroniowe Bruce’a Willisa pogłębiły się do tego stopnia, że ledwo może mówić, czytać czy chodzić.
Dalej napisano:
W kwietniu 2025 roku rodzina Willisa opublikowała publiczną aktualizację, uspokajając fanów, że chociaż choroba nadal postępuje, jego stan jest uważany za stabilny.
Niestety schorzenia typu afazja, demencja czy otępienie, są nieuleczalne. Pacjent może tylko przyjmować leki spowalniające postęp choroby.
Wyświetl ten post na Instagramie
*cyt. https://tribune.com.pk