ZDROWIE&URODA

Burza pod postem Anny Lewandowskiej. Poszło o maseczki!

W swoim najnowszym poście Anna Lewandowska poruszyła problem mikrocząsteczek plastiku.

Temat jest dosyć znany, jednak teraz doszedł nowy rodzaj odpadu, przez który mogą powstawać te cząsteczki. Chodzi oczywiście o maseczki ochronne, a do podjęcia tego tematu Annę Lewandowską sprowokowało zdjęcie Ralph’a Pace nominowane do World Press Photo. Na wykonanej w Kalifornii fotografii jest lew morski w towarzystwie wrzuconej do wody maski.

 

https://www.instagram.com/annalewandowskahpba/

 

Według BBC co miesiąc w pandemii zużywa się 129 mld jednorazowych maseczek na twarz i 65 mld jednorazowych rękawiczek, które przyczyniają się do powstawania śmieci i trafiają do oceanów ❗
Setki tysięcy fok, lwów morskich, ryb i wielorybów umiera z powodu zaplątania się w plastik lub myląc go z pożywieniem, ale to nie jest już tylko problem zwierząt . Mikrocząsteczki plastiku trafiają potem na NASZE talerze 🍽️ w postaci owoców morza, ryb, a nawet miodu, czy wody …

– napisała trenerka.

 

Dalej Anna Lewandowska zachęca do używania wielorazowych maseczek oraz do wyrzucania zużytych masek do pojemników na odpady zmieszane.

 

Pod wpisem trenerki rozgorzała prawdziwa burza. Internauci jednak przede wszystkim odnosili się do bezsensu noszenia maseczek:

 

Zacznijmy od tego, że bzdura jest noszenie maseczek. Problem w tym przypadku powinien być rozwiązany u źródła. A źródłem są Ci, którzy każą nam to nosić i straszą mandatem.

 

Straszne! Weźcie przykład ze Szwecji! Żadnych masek nie nosimy a śmiertelność mniejsza niż w Polsce na 100 tys mieszkańców!

 

Mnie zastanawia, czemu skoro wirus jest tak baaardzo zaraźliwy i śmiertelny co pare metrów nie stoją pojemniki na te okropnie skażone odpady medyczne!

 

No to pretensje do rządzących że kaza nam w tym chodzić, do nich taki apel A nie do nas bo my nie chodzimy w tym dla przyjemności

 

Wiele osób zauważało, że noszą maseczki tylko dlatego, że jest taki przepis, a nie dlatego że wierzą w sens ich nakładania.

 

Polecamy:

Zamiast maseczki założyła majtki na twarz. Zobacz VIDEO!

Matylda Damięcka krytykuje Roberta Lewandowskiego. Wszystko pokazała na wymownym rysunku!

1 COMMENTS

Comments are closed.