RECENZJE

Co czytać, by wprowadzić się w świąteczny nastrój?

Świąteczny nastrój to coś, z jednej strony nieuchwytnego, a z drugiej – bardzo cennego. Składają się na niego zarówno przygotowania do świąt, kupowanie prezentów czy ubieranie choinki, ale też świąteczne piosenki, filmy czy książki.

To właśnie one pomagają nam zanurzyć się w świątecznym nastroju i poczuć go jeszcze mocniej. Co czytać w święta Bożego Narodzenia?

 

ilustracja z książki –
fot. tocelebryci.pl

 

Najlepszym pomysłem będą książki dotyczące właśnie Świąt. To dzięki takiej lekturze, razem z jej bohaterami przeżyjemy różne nadziej czy rozterki, a na koniec szczęśliwy finał w postaci udanego Bożego Narodzenia.

 

Jedną z takich książek jest „Pierwsza Gwiazdka w Cichej Dolinie” Barbary Wicher. Jest to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, ale sprawdzi się też jako wspólna lektura.

„Pierwsza Gwiazdka w Cichej Dolinie” jest opowieścią o małym króliczku Stefku, który jeszcze nigdy nie świętował Bożego Narodzenia. Co więcej, nawet nie wiedział o istnieniu takich świąt.

W tym roku jednak ma się to zmienić i Stefek wraz ze swoją rodziną przystępuje do świątecznych przygotowań. Po drodze mają różne przygody. Na szczęście święta się udają, a mały króliczek jest bardzo szczęśliwy.

Książka Barbary Wicher składa się z 24 krótkich rozdziałów. Z dzieckiem można więc czytać po jednym dziennie, lub więcej – w zależności od wieku pociechy. Dodatkowo opowieść wzbogacają piękne, bajkowe ilustracje.

 

https://www.taniaksiazka.pl/