BIZNES&POLITYKA

Czy to prawda, że na Sylwestrze Marzeń w TVP będą bawić się statyści?

Telewizyjna Dwójka organizuje Sylwestra Marzeń w Ostródzie. Jednak wokół koncertu narasta coraz więcej kontrowersji.

Od 28 grudnia w Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące walki z koronawirusem. Wydaje się jednak, że Sylwester Marzeń w TVP jest całkowicie poza tymi przepisami.

 

Pierwszą kwestią jest sama organizacja koncertu, który nie odbywa się w studio, a (prawdopodobnie w plenerze). W przypadku Sylwestra w Polsacie, nadawany będzie koncert ze studia, natomiast TVN w ogóle zrezygnowało z organizacji koncertu.

 

Druga sprawa to noclegi. Obcenie w Polsce obowiązuje zakaz korzystania z obiektów hotelowych, z którego wyłączona jest bardzo wąska grupa. Jak się jednak okazało zakaz nie dotyczy także:

 

„osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców”*

 

Tym samym ekipy i wykonawcy będą mieli możliwość nocowania w Ostródzie.

 

Na koniec jednak najciekawsza informacja dotycząca publiczności. Prezenter Filip Chajzer udostępnił na swoim profilu ogłoszenie dotyczące statystów na imprezę Sylwestrową. Trudno stwierdzić, czy to ogłoszenie jest prawdziwe. Jeśli jednak by tak było oznaczałoby to także ominięcie zakazu dotyczącego organizacji imprez i zgromadzeń…

 

Czy to prawdziwe ogłoszenie? – https://www.instagram.com/filip_chajzer/

 

*cyt. za fakt.pl