BIZNES&POLITYKA

Powstanie kontrowersyjne show. Zobacz, na czym polega program „Magia Nagości. Polska”!

Naked Attraction to angielski teleturniej randkowy. W polskiej wersji będzie nosił tytuł „Magia Nagości. Polska”.

Program polega na tym, że ubrana osoba ma do czynienia z sześcioma całkiem nagimi, które początkowo są ukryte w kabinach. Ich ciała i twarze odsłaniają się stopniowo w kolejnych rundach, od stóp w górę. Finalnie uczestnik wybiera osobę, z którą chce iść na randkę tylko na podstawie wyglądu nagiego ciała.

 

Telewizja Zoom TV od 2019 roku emituje w Polsce zagraniczne wersje programu. Teraz zdecydowała się wyprodukować własną serię. W opisie programu „Magia Nagości. Polska” czytamy, że jest to rzekomy powrót do korzeni:

 

Współczesne randkowanie to złożony proces. Na decyzję o wyborze partnera wpływa dziś nie tylko nasz styl ubierania się czy wykonywany zawód, ale również to, jak prezentujemy się online. Podrasowane profile, zdjęcia z filtrem czy biustonosze uwydatniające piersi to norma w serwisach randkowych. A gdyby tak zrezygnować z wytworów cywilizacji i wrócić do korzeni?

 

twarze są zasłonięte, widać tylko ciało – screen- youtube Akitarent

 

Jak mówi Dyrektor Programowy Zoom TV, Rafał Freyer:

 

Zdecydowaliśmy się na produkcję polskiej edycji Magii nagości, ponieważ program ten w nieszablonowy sposób przełamuje tabu dotyczące nagości i ludzkiego ciała.

 

Krytycy programu przedstawiają zgoła odmienne stanowisko. Rozbierane show może przyczyniać się do dyskryminacji i tzw. body shamingu. W Naked Attraction są oglądane, a następnie jest omawiany wygląd genitaliów, co jest bardzo delikatną sprawą. Podobnie przy odsłanianiu dalszych części ciała. Nieidealne brzuchy, biusty czy muskulatura są poddawane krytyce, a „nieatrakcyjne” ciało odpada z  programu.

Nietrudno też sobie wyobrazić sytuację, że uczestnik programu staje się później obiektem drwin czy seksualnych zaczepek w swoim środowisku. Obecnie trwa casting do programu „Magia Nagości. Polska” > tutaj

 

Zobacz też: I to ma być dama? Małgorzata Rozenek pokazała krocze! (FOTO)