ZDROWIE&URODA

Chcesz zamówić dietę pudełkową? Zobacz nasz RANKING!

Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularnym sposobem odżywiania, a firmy oferujące diety pudełkowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Jak zatem wybrać tę najlepszą dla siebie? I czym różnią się poszczególne oferty?

Poniższy ranking diet pudełkowych ma jak najbardziej subiektywny charakter. Oceniałam smak, wygląd dań, jakość składników, ale przede wszystkim to, jak czułam się po zjedzeniu posiłków z danego cateringu dietetycznego.

 

Uwagi wstępne:

 

  • W kilku dietach pojawiło się coś dla mnie zaskakującego, a mianowicie znaczna ilość tłuszczu. I tak po wyciągnięciu dania z pudełka (np. wyjęciu pierożków) czy też po podgrzaniu (lasagne czy naleśników) z jedzenia wypływała duża ilość tłuszczu. Być może ilość kalorii się zgadzała, ale ja osobiście uważam, że zamawiając catering DIETETYCZNY warto by jednak zadbać o redukcję tłuszczu.

 

pudełko po wyciągnięciu makaronu – fot. tocelebryci.pl

 

  • Rodzaj diety – zamawiałam diety wegetariańskie oraz wegańskie

 

  • Z cateringiem dietetycznym jest podobnie jak z wizytą w restauracji, zamawiając w innym mieście, w innym czasie, posiłki mogą smakować inaczej. Z tego też względu warto zawsze zamówić najpierw dzień testowy i zobaczy, czy dana dieta nam odpowiada

 

Jeśli zaś chodzi o sam ranking diet pudełkowych, to wygląda on następująco.

 

Diety pudełkowe [RANKING]

 

SŁABE

 

Body Chief

Dieta firmowana przez Magdę Gessler. Zamówiłam dzień testowy i nie miałam ochoty na więcej. Jedzenie było „umęczone” ugotowane, przemielone, przesmażone, kolor głownie brązowy. Z pięciu dań, smaczna była tylko przekąska w postaci dwóch ciasteczek.

 

Maczfit

Przez kilka dni jadłam ich dietę wegańską. Wyglądało to tak, jakby zakupiono dużą ilość sera wegańskiego i codziennie do jakiegoś dania dostawałam sporą porcję owego sera. Było to więc monotonne i w którymś momencie miałam już dosyć tego sera. Jeśli chodzi o pozostałe dania to też mnie nie zachwyciły.

 

Master dieta

Posiłki były smaczne, mocno pikantne. Jednak w diecie pojawił się właśnie ten wypływający tłuszcz. Dodatkowo powiedziałabym, że dania były „oszukane”. Na przykład surówka z selera z orzechami włoskimi zawierała jakieś dwa mini kawałeczki orzechów. Makaron ze szpinakiem miał zaledwie kilka listków szpinaku itp. Biorąc pod uwagę cenę cateringu dietetycznego, składniki jakościowe (droższe) powinny być w większej ilości.

 

BeDiet Catering

Catering dietetyczny Ewy Chodakowskiej. Tu zazwyczaj trzeba złożyć zamówienie na 5 dni, jednak z okazji Dnia Matki (2022) trenerka zrobiła wyjątek i pozwoliła na zamówienia testowe na 1 dzień. Skorzystałam i przeżyłam srogie rozczarowanie. Rzadko kiedy mogę to powiedzieć, ale dwa dania były obrzydliwe w smaku. Do śniadania podano na przykład pastę z marchewki – ugotowana, starta marchew wymieszana z jakimś tłuszczem. Nie było to doprawione i czuło się głównie tłuszcz. Drugi „specjał” to pierożki ociekające tłuszczem. Do pierożków był sos, który również okazał się być tłusty, a na dodatek bardzo słony.

 

fot. tocelebryci.pl

 

Dosyć dobre

 

Fit Woman (obecna nazwa to Fit na 5)

To jeden z tańszych cateringów dietetycznych. Posiłki być może nie zawierają super foods czy innych droższych składników. Są jednak smaczne i kolorowe, przypominają dania domowe.

 

Mój catering

Dania bardzo interesujące, kolorowe. Sporo superfoods czy innych droższych dodatków. W kilku daniach jednak pojawił się widoczny tłuszcz.

 

Dobra

 

LightBox

To dieta pudełkowa oferująca łagodne w smaku posiłki. Dania są lekkie i urozmaicone. Na śniadania często podawane były różne rodzaje muesli. Ja na co dzień w ogóle nie jadam museli, ale muszę przyznać, że w ich wydaniu były bardzo smaczne.

 

fot. tocelebryci.pl

 

Bardzo dobre

 

Fitness Catering

W tej diecie pudełkowej pojawiały się dania godne najlepszych restauracji. Jedzenie smaczne i lekkie. Mające jednak jedną „wadę” – było tak pyszne, że miało się ochotę na dokładkę 🙂

 

SuperMenu

To catering Anny Lewandowskiej. Oferuje bardzo smaczne posiłki i w tej diecie często pojawiają się śniadania czy przekąski na słodko, czyli coś co lubię. Po posiłkach z SuperMenu czułam się dobrze, a jedyna rzecz do poprawienia to wygląd dań. Często brakowało w nich koloru, jakiegoś kolorowego dodatku, który ożywiłby wygląd dania w kolorze brązowym czy kremowym.

 

Wygodna Dieta

Z tej diety korzystałam dwa razy. Za pierwszym razem mnie zachwyciła, a za drugim nie zawiodła 🙂 Pierwszą testowałam dietę wegetariańską, a za drugim razem wegańską. Obydwie były bardzo dobre. Dania są lekkie, smaczne, kolorowe i urozmaicone. Co więcej na diecie wegańskiej świetnie się czułam 🙂

 


 

Ps. powyższy tekst nie jest artykułem sponsorowanym, a wyrazem subiektywnej oceny autorki.