GWIAZDY

Edyta Górniak nie wytrzymała: „wy barany bezmyślne jeden z drugim”!

Od kilku dni na Edytę Górniak wylewa się fala krytyki. Wszystko za sprawą jej niedzielnego, „pożegnalnego” spotkania live z fanami, po którym wokalistka obiecywała sobie zniknąć z social mediów.

Jak widać, nie udało się bo słowa i poglądy Edyty Górniak wywołały prawdziwą burzę. Mówienie o tym, że w szpitalach leżą statyści rozwścieczyło medyków, powstała też piosenka z refrenem „Ja nie jestem statystą” (zobacz tutaj).

 

Edyta Górniak  podczas live z fanami https://www.instagram.com/edytagorniak/

 

Wokalistka na facebooku zamieściła obszerne wyjaśnienie czy też komentarz do całej sprawy. Po pierwsze Edyta Górniak zwróciła uwagę na to, że wyraziła swoje poglądy i nikt inny nie musi ich podzielać:

 

Poruszyłam wiele wątków i zagadnień, także tych globalnie trudnych wcale nie mniej, niż sam covid. Poruszyłam je nie w telewizji ogólnopolskiej, lecz na prywatnym, zamkniętym kanale.
Czy opinie muszą być jednolite ? Nie.
Czy kiedykolwiek były ? Nie.

 

>>>Magda Gessler wyśmiała Edytę Górniak! Piękna odpowiedź wokalistki!

 

Wokalistka zaprzeczyła, jakoby mówiła, że w szpitalach leżą manekiny lub statyści. Jak twierdzi, chodzi jej raczej o nakręcanie strachem:

 

Nie wypowiedziałam słów, że ludzie nie chorują lub że wirusy nie istnieją. Istnieją. Lecz nie zgadzam się z obrazem – „Epidemii i Zagłady Świata” jaki agresywnie jest kreowany dla Naszych oczu. To nie mniej niż sam virus odbiera ludziom wiarę w ich zdrowie i wiarę w przetrwanie w tym fatalnym! roku.

 

Edyta Górniak uważa, że media powinny dawać nadzieję i dodawać otuchy w tych trudnych czasach:

 

Miliony ludzi pokonywało nawet nowotwory. Udało im się bo uwierzyli, że się uda. Medycyna to jedno, ale również siła Ducha czyni cuda. O tym mówią od lat sami lekarze medycyny, ale także filozofia, psychologia i wszystkie religie Świata. To właśnie tę wiarę ludziom się dziś brutalnie odbiera, co jest dokładnym przeciwieństwem Troski o Zdrowie. 

 

Wokalistka odniosła się też do krytyki, jaka ją spotkała ze strony branży:

 

I o TEJ manipulacji człowiekiem i jego bezpieczeństwie mówiłam – wy barany bezmyślne jeden z drugim, „koledzy” z branży szukający widoczności i poklasku dla odwagi za chamstwo. 
Nagradzam Was więc owacjami na stojąco.
Ale nazwisk tu nie wspomnę, bo sobie na promocję na mojej platformie nie zasłużyliście.

 

Na koniec Edyta jeszcze raz podkreśliła, że nie narzuca nikomu swoich poglądów:

 

Jeśli ktoś mówi do mnie, pozostawiam sobie wybór, jak chce jego słowa odebrać. Nie uważam, że ktoś Zmusza mnie do przyjęcia ich za uniwersalną prawdę. Tak jak i ja nikogo zmusić do tego nie mogę. Prawdę odsłoni tylko historia, czyli czas.

 

Internauci poparli wpis Edyty Górniak dziękując jej za jej słowa i konsekwentne trzymanie się własnych poglądów.

 

CAŁE OŚWIADCZENIE EDYTY GÓRNIAK NA KOLEJNEJ STRONIE.

 

>>>Rozenek skrytykowana za udział w filmie Vegi. Złośliwa riposta celebrytki!