CELEBRYCI

Wielka wpadka Filipa Chajzera w DDTVN! Prezenter obraził…

Filip Chajzer pod koniec zeszłego roku stanął w ogniu krytyki po tym jak udawał atak paniki. Wówczas jego zachowanie zostało odebrane jako naśmiewanie się z osób chorych psychicznie.

Tymczasem po czwartkowym (10.09.2020) programie Dzień Dobry TVN na Chajzera znów spłynęła fala negatywnych komentarzy. Dziennikarzowi zarzuca się brak taktu i empatii.

W śniadaniówce prowadzonej przez Filipa Chajzera i Małgorzatę Ohme gościło między innymi młode małżeństwo. Parę zapytano także o posiadanie dzieci, na co odpowiedzieli, że czasem nie jest to łatwe. I wtedy właśnie Filip Chajzer pozwolił sobie na  „żarcik” i powiedział, że:

 

„Nie jest to też takie trudne”

 

Żart z pozoru jest niewinny, jednak obecnie wiele par boryka się z problemem niepłodności. Często jest to wielki dramat, któremu towarzyszą wieloletnie starania, nadzieja i rozczarowanie. Dlatego zdaniem internautów dziennikarz nie powinien sobie pozwalać na tego typu komentarze.

 

Na oficjalnym profilu Dzień Dobry TVN pojawiło się wiele wpisów na ten temat:

 

skoro to takie proste to ciekawe czemu wydajemy tyle pieniędzy na leczenie i wylewamy potoki lez co miesiac 😭 Jak tak mozna powiedziec..

 

Jakby „zrobienie” dziecka było takie proste, to nie istniały by kliniki leczenia niepłodności. Jezeli byłoby to takie proste to kobiety co miesiąc nie wylewałyby morza łez przy kolejnym negatywnym teście. Małżeństwa by sie nie rozpadaly (tak przez niepłodność rozpada sie wiele związków). Jeżeli byłoby to takis proste to świat byłby piekny, ale jak na razie dla mnie co miesiąc jest okrutny …💔

 

Ogladalam wasz program. Coraz bardziej żenujące wypowiedzi pana Filipa.. które dotykają wiele osób. To nie pierwszy raz. Tak dużo się mówi o niepłodności. Straszny poziom dziennikarstwa, zero emocji i empatii.

 

To tylko kilka z wielu podobnych komentarzy. Patrząc na to, jaką ilość wpisów i jaki charakter miały wpisy na profilu DDTVN widać, że niepłodność jest problemem wielu Polaków. Nieudane starania o dziecko i niemożność zajścia w ciążę jest też bardzo bolesną sprawą, dlatego prowadzący powinni wykazać się większym wyczuciem.

 

Na profilu Filipa Chazera pojawiły się wpisy w podobnym tonie. Dziennikarz jednak nie odniósł się do sprawy i nie odpisywał internautom.

Zobacz też: Żałoba Hanny Lis. Zmarła jej…