ZDROWIE&URODA

Gdzie strażak nie może, tam na ratunek rusza kobieta! (VIDEO)

Do nietypowego zdarzenia doszło w Nowym Dworze Gdańskim. Co ciekawe, na miejscu była straż pożarna, jednak to kobieta – przypadkowy świadek zdarzenia – ruszyła na pomoc.

Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, co stało się nad rzeką Tuga w Nowym Dworze Gdańskim.

 

W niedzielę wieczorem starsza kobieta wrzuciła do wody zawiniątko – z pewnością nie sądziła, że uchwycą to kamery monitoringu. Zaraz potem spacerowicze usłyszeli popiskiwania dochodzące z wody.

 

Po chwili spacerujące deptakiem dzieci usłyszały odgłosy wydobywające się z reklamówki, która unosiła się na rzece. Dzieci natychmiast zadzwoniły pod numer alarmowy, po chwili na miejscu zjawiła się straż pożarna.*

– informuje policja z Nowego Dworu Gdańskiego.

 

kobieta płynie na ratunek – fot. screen youtube/Pomorska Policja

 

Jednak zanim jeszcze strażacy wkroczyli do akcji, jedna z kobiet zdjęła sukienkę, wskoczyła do wody i podpłynęła do zawiniątka. Udało jej się złapać pływającą reklamówkę i wrócić na brzeg.

 

wraca na brzeg – fot. screen youtube/Pomorska Policja

 

W środku znajdowały się trzy małe kocięta, jedno z nich nie przeżyło. Uratowanymi kociętami zaopiekowała się kobieta, która je wyciągnęła z rzeki.*

 

Jednocześnie niedługo potem policjanci zatrzymali 67-latkę, która wrzuciła kociaki do wody. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi jej kara do 5 lat więzienia.

 

Zobacz też: Tragedia w parku przyrody! Mężczyzna został zjedzony przez…

 

cyt. nowydworgdanski.policja.gov.pl