BIZNES&POLITYKA

Właścicielka hotelu załamana Ukraińcami. Ja im TEGO nie powiem!

Obecnie wielu Ukraińców przebywających w Polsce zakwaterowanych jest w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Tak też jest w hotelu Ameliówka k. Kielc.

Właścicielka hotelu od razu zareagowała na kryzysową sytuację na Wschodzie i już 25 lutego 2022 r. na profilu obiektu pisała:

 

Reagując na zaistniała sytuacje, łącząc się z ?? ogłaszamy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów pierwszej potrzeby.
Każdy kto ma ochotę wspomóc wszystkich w potrzebie może przynieść dary do naszego Hotelu. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób przebywających już na terenie Polski.
Tym samym informujemy, ze Hotel czeka na pierwsze poszkodowane rodziny z Ukrainy.

 

https://www.facebook.com/HotelAmeliowka/posts/1844407199102752

 

W kolejnych wpisach czytamy o tym, jakie rzeczy są potrzebne przebywającym w hotelu uchodźcom. Jednocześnie pojawiło się wiele informacji, które pokazywały bardzo życzliwe podejście do Ukraińców – były organizowane urodziny, koncerty w pobliskim ośrodku kultury, a także spotkania z dziećmi z pobliskiej szkoły.

 

https://www.facebook.com/HotelAmeliowka/

 

Obecnie w hotelu Ameliówka z pięknym widokiem na Góry Świętokrzyskie przebywa około 200 ukraińskich uciekinierów. Prowadząca obiekt Iwona Skiba-Idziak mówi o dużej integracji:

 

…mamy stałą grupę, z którą jesteśmy mocno zżyci. Zresztą nic dziwnego, jesteśmy tu dzień w dzień po 20 godzin. Właściwie to razem żyjemy.

 

Teraz jednak czuje się przytłoczona.

 

https://www.facebook.com/HotelAmeliowka/

 

Właścicielka hotelu jest załamana sytuacją Ukraińców i tym, co miałaby im powiedzieć.

 

Chodzi o stawkę wsparcia – 40 złotych na dobę – na pobyt jednego uchodźca. Iwona Skiba-Idziak twierdzi, że ta stawka jest nie do przyjęcia i obawia się, że jej goście będą musieli się wyprowadzić do obiektów o zupełnie innym standardzie – na przykład hal sportowych czy remiz.

 

To będzie dla nich szok. Oczywiście, że tam bezpieczni, ale u nas mają zapewniony godziwy byt. Dla tych dzieci to będzie kolejna trauma. Zostaną zapakowane w autobus i wywiezione na jakąś halę z setkami innych osób.

– martwi się właścicielka hotelu.

 

Standardowa cena w hotelu Ameliówka to około 200-300 zł. za pokój dwuosobowy. Tak więc jest oczywiste, że przedsiębiorczyni nie może sobie pozwolić na zaprzestania działalności biznesowej na rzecz charytatywnej w stawce 40 zł. na osobę.

Czy Ukraińcy będą musieli zostać wykwaterowani?

 

Kto im o tym powie? Ja na pewno nie

– uprzedza właścicielka.

 

>>>Córka Pazurów nie mogła uwierzyć. TO stało się w ich domu!

 

źródło/cytaty: echodnia.eu