BIZNES&POLITYKA

Film akcji z Jakimowiczem. Dziennikarz zrywa tęczową flagę!

Majowy weekend obfituje w święta. 1 maja to Święto Pracy, 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3-go maja obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja związane z uchwaleniem Konstytucji.

Tym samym przed weekendem na ulicach miast  i instytucjach państwowych wieszane są flagi. Również osoby prywatne chcące uczcić święta narodowe, wieszają na swoich domach flagę Polski.

Jednak na pewnym budynku zawisły dwie flagi: biało-czerwona i będąca symbolem LGBT – tęczowa. Ten widok zdenerwował Jarosława Jakimowicza.

 

https://twitter.com/TygodnikNIE/status/1521144578375565315

 

Jako patriota, Jakimowicz uznał, że połączenie tych dwóch flag to obraza symboli narodowych. Chciał zatem, by służby zdjęły tęczową flagę z budynku.

 

Na nagraniu zamieszczonym w sieci, Jarek Jakimowicz najpierw sprawą próbuje zainteresować policjantów. Ci jednak niechętni są, by podjąć działanie.

W końcu sam dziennikarz pożycza z zaprzyjaźnionej restauracji krzesło. Dzięki temu może dosięgnąć tęczowej flagi zdjąć ją z budynku.

 

I to jest to gówno… To jest to gówno, które sobie poleciało tam!

– mówi Jakimowicz i wyrzuca flagę.

 

Reakcje na to nagranie są bardzo skrajne, tak jak i poglądy wobec środowisk homoseksualnych.

Część internautów drwiła z poglądów Jarka Jakimowicza, zauważono też, że w czasie swojej „akcji” popełnił dwa wykroczenia tj. przeszedł przez ulicę w miejscu niedozwolonym oraz zdjął i wyrzucił tęczową flagę – która przecież nie była jego własnością.

Inni popierali dziennikarza za jego wyczyn:

 

#swietoflagi gdybym był na jego miejscu postąpiłbym tak samo. Dosyć tego gejowskiego dziadostwa.

 

Nie darzę sympatią zbyt pana Jakimowicza ale teraz mam wielki szacunek bo zawalczył o szacunek naszej Polskiej ?? flagi co Polacy krew przelali za nią

 

Wielkie brawa dla pana Jarka Jakimowicza?????miejsce tęczowych szmat są na śmietniku !!!

– pisano pod nagraniem.

 

Zobacz też:

ABW zablokowało wRealu24. Marcin Rola: BĘDZIECIE MUSIELI NAS ZABIĆ!