ZDROWIE&URODA

Kaszel i katar. Jak stosować aromaterapię u dzieci?

Za nami pierwsze dni września i jest to czas, gdy wiele dzieci po raz pierwszy idzie do żłobka, przedszkola czy szkoły.

Maluchy po raz pierwszy stykają się z większą liczbą dzieci i u niektórych od razu pojawiają się przeziębienia, katar i kaszel. Sytuacji nie ułatwia pogoda, bo noce i poranki są dosyć chłodne, a dni ciepłe czy wręcz upalne. W efekcie mamy do czynienia z różnicą temperatur, część dzieci jest też przegrzewana.

 

Domowe sposoby

 

Jeśli dziecko nie musi leżeć w łóżku, bo czuje się dobrze, to na katar czy kaszel często stosujemy domowe – naturalne sposoby. Warto wtedy zadbać o spożywanie większej ilości warzyw i owoców. Jeść domowe zupy, pić herbatki owocowe z miodem czy cytryną.

 

Aromateriapia dla dzieci

 

W przypadku kataru i kaszlu pomocne może być także wdychanie olejków eterycznych, które zwalczają bakterie i wirusy. Jednocześnie ułatwiają oddychanie i udrażniają drogi oddechowe.

Łatwo się jednak domyślić, że mało który maluch będzie chciał korzystać z inhalatora czy pozostawać  w niewygodnej, statycznej pozycji, by wdychać opary olejków eterycznych.

 

plastry do aromaterapii
plasterki a olejkami eterycznymi – fot. tocelebryci.pl

 

Plastry do aromaterapii

 

Na szczęście na rynku dostępne są preparaty pod nazwą „Bąbel” , dostosowane do potrzeb dzieci. Jeden z nich to plastry do aromaterapii, które zawierają olejek z mięty pieprzowej, olejek z sosny zwyczajnej, olejek z liści eukaliptusa, olejek sosnowy, olejek z liści eukaliptusa właściwego, olejek z liści rozmaryna lekarskiego i mentol. Plasterki przyklejamy na ubranko malucha, najlepiej na noc, co pomaga w oddychaniu i udrażnia drogi oddechowe. Co więcej, plastry mają kształty różnych zwierzątek przez co podobają się dzieciom.

 

plastry do aromaterapii
plaster do aromaterapii – fot. tocelebryci.pl

 

Płyn do kąpieli na przeziębienie

 

Druga możliwość stosowania aromaterapii to płyn do kąpieli, który oprócz olejków eterycznych niszczących wirusy, bakterie, grzyby, pierwotniaki i roztocza zawiera też substancje pielęgnujące skórę – jest to siarka i lawenda, które są substancjami o działaniu nawilżającym, łagodzącym i przeciwutleniającym, a także betaina kokamidopropylowa działa przeciwbakteryjnie i chroni warstwę lipidową na skórze, pozostawiając jej część nienaruszoną, przez co skóra nie jest wysuszona po kąpieli.

Płyn do kąpieli Bąbel ma bardzo przyjemny aromat i tworzy pianę, która zachęca dzieci do kąpieli i dłuższej zabawy w wodzie.

 

aromatyczna kąpiel pomoże na przeziębienie – fot. tocelebryci.pl

 

Zatem zanim pójdziemy do lekarza i zaaplikujemy naszemu dziecku różne medykamenty, warto wypróbować domowe sposoby na katar i kaszel. W końcu to natura jest najlepszym lekarzem.

 

Zobacz też: Emilia Komarnicka-Klynstra zdradziła swój sposób na odporność. Wiele osób NIE cierpi tego produktu!

 

1 COMMENTS

Comments are closed.