ZDROWIE&URODA

Kuriozalna decyzja policji? 18-latka została potrącona przez samochód i… dostała mandat! (VIDEO)

18-latka z Gliwic dostała mandat. Wcześniej potrącił ją samochód.

24 sierpnia nastolatka przechodziła przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Skowrońskiego i Leśnej w Gliwicach. Dziewczyna była na przejściu dla pieszych, gdy potrącił ją samochód.

 

gliwice.policja.gov.pl/ka9/

 

Na szczęście 18-latka nie odniosła poważnych obrażeń. Jednak po przesłuchaniu świadków i sprawdzeniu nagrań z monitoringu, to właśnie nastolatka została ukarana mandatem.

Jak wykazała policja, dziewczyna weszła na przejście dla pieszych, nie patrząc, czy nie jedzie jakiś samochód. Tym samym to ona złamała zasady bezpieczeństwa.

 

Weszła wprost pod nadjeżdżajacy z jej lewej strony samochód osobowy, gdy znajdował się on w odległości około 15 metrów od przejscia. Nie dała szansy kierującej, która próbowała uniknąć potrącenia.

– informuje gliwicka policja.

 

W tym przypadku, kierująca pojazdem, jadąc z dozwoloną prędkością, nie miała możliwości uniknąć zderzenia z 18-latką Tym samym także jako piesi, powinniśmy włączyć wyobraźnię:

 

Na suchej i równej nawierzchni pojazd rozpędzony do prędkości 50 km/h do pełnego zatrzymania potrzebuje około 15 metrów. Przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przed pojazdem przeszkody wynosi od 1 do 1,5 sekundy. W tym czasie samochód pokonuje około 20 metrów.

– informuje policja.

 

Nagranie z wypadku poniżej.