ZDROWIE&URODA

Masz tysiące zdjęć z wakacji? Podpowiadamy, co z nimi zrobić!

Część z nas pamięta czasy, gdy zdjęcia robiło się na 36-klatkowych kliszach do aparatów. Jednak młodsze pokolenie jako jedyny sposób robienia zdjęć, uznaje robienie ich telefonem.

I tu, inaczej niż w przypadku kliszy, nie ogranicza nas żadna ilość. W efekcie powstają setki czy nawet tysiące zdjęć, które przechowujemy w swoich telefonach. Przechowujemy i w zasadzie nie wiemy, co mamy we własnym aparacie.

 

Szczególnie wyraźnie można to zauważyć tuż po wakacjach. W czasie wyjazdów, podróży i korzystania z różnych atrakcji, robimy wiele fotografii. Jeśli zdjęcia pozostaną jedynie w naszym telefonie, to z czasem zapominamy o nich oraz o miłych przeżyciach utrwalonych na fotografiach. Warto więc zachować wspomnienia i do nich wracać.

 

fot. facebook.com/cewefotoksiazka/

 

Era filmów do aparatów kojarzy się także z albumami na zdjęcia. I choć niemal wszyscy lubimy przeglądać takie albumy, to ich przygotowanie jest pracochłonne. Dla części osób także ich forma i wygląd może wydawać się archaiczna. Teraz jednak możemy skorzystać z bardziej współczesnych form albumów czyli fotoksiążek.

 

Jak przygotować fotoksiążkę?

 

  • podobnie jak w przypadku robienia albumów ze zdjęciami, na początku musimy wybrać zdjęcia, które chcemy wywołać, a w tym przypadku pokazać w fotoksiążce
  • jeśli chodzi o foto książkę mamy możliwość zadecydowania o jej objętości i wyglądzie, dzięki czemu możemy zrobić kilka tematycznych fotoksiążek np. wakacje w Grecji czy camping nad morzem
  • fotoksiążkę zamówić można przez Internet na przykład na cewe.pl, to tam wybieramy wielkość i typ książki, a ceny zaczynają się już od 19,99 zł.
  • następnie trzeba wgrać wybrane przez nas zdjęcia, umiejscowić je w odpowiednich miejscach naszej książki ze zdjęciami i złożyć zamówienie

 

fot. facebook.com/cewefotoksiazka/

 

Podobnie jak z robieniem tradycyjnych albumów ze zdjęciami, także w przygotowanie fotoksiążki trzeba włożyć trochę pracy oraz pieniędzy. Warto jednak przygotować własną foto książkę. Zdjęcia nie będą się „marnować” w telefonie, a my będziemy mogli wracać do miłych, wakacyjnych wspomnień.