ZDROWIE&URODA

W Łodzi powstał nietypowy most. Przy wejściu jest orzeszkomat!

Urząd Miasta w Łodzi informuje o nietypowym projekcie dotyczącym ochrony zwierząt.

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta często giną pod kołami samochodów. Takie sytuacje miały też miejsce w Łodzi i dlatego miasto postanowiło zbudować wiszący most. Dla kogo jest przeznaczony?

 

dla kogo ten most? – https://www.facebook.com/lodzpl

 

Most został zawieszony nad ulicą Okólną w lesie Łagiewnickim i jest przeznaczony dla budzących powszechną sympatię wiewiórek. Jak podaje Urząd Miasta Łodzi:

 

Wiewiórki żyją praktycznie wszędzie wokół nas, w parkach, skwerach, wszelkich zadrzewionych terenach, w lasach. Przemieszczają się szukając pokarmu, schronienia i partnera. Niestety, często giną pod kołami samochodu. Postanowiliśmy, że spróbujemy coś na to zaradzić i poszukać bezpiecznego rozwiązania do pokonywania ulic.

– mówi Małgorzata Kryzińska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

 

Zobacz też: Lublin walczy z komarami. Pomóc mają pewne przerażające stworzenia!

 

orzeszkomat na zachętę – https://www.facebook.com/lodzpl

 

Most wykonany jest z siatki i ma formę tunelu. Na razie nie wiadomo, czy wiewiórki będą chciały korzystać z tego rozwiązania. Na zachętę przy wejściu na most zamontowano orzeszkomat z orzechami włoskimi i laskowymi.

Urzędnicy wierzą, że most będzie miał także wymiar edukacyjny i że widząc go, kierowcy będą zwalniać. Jednocześnie jeśli most się sprawdzi i wiewiórki będą z niego korzystać, to Miasto zamontuje kolejne takie przejścia.

Mieszkańcy Łodzi uważają, że takie mosty to bardzo dobry pomysł. Pozostaje teraz poczekać i obserwować, czy spodoba się wiewiórkom.

 

źródło: uml.lodz.pl