GWIAZDY

Michał Wiśniewski wydał oświadczenie: „prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy”

We wrześniu 2021 r. pojawiły się informacje o rzekomym uczestnictwie Michała Wiśniewskiego w aferze związanej ze SKOK Wołomin.

Kilka dni temu Michał Wiśniewski zaprzeczył, jakoby miał mieć postawione zarzuty w tej sprawie. Twierdził również że nie musiał składać żadnych wyjaśnień [więcej na ten temat tutaj].

 

https://pl-pl.facebook.com/MichalWisniewskiOfficial

 

Jednak wobec kolejnych doniesień, gwiazdor „Ich Troje” ponownie zabrał głos. Tym razem mniej stanowczo zaprzecza faktowi postawienia zarzutów:

 

Oskarżenie kogoś nie przesądza o winie, bo o tym może orzec jedynie Sąd, a na szczęście są niezawisłe Sądy. Proszę również nie pozbawiać mnie konstytucyjnego prawa do obrony, jak i nie pomijać faktu, że postępowanie sądowe jest dwuinstancyjne – wyrok musi najpierw zapaść, a później się uprawomocnić. Dopiero po ostatniej instancji można mówić o winie i karze.

– dyscyplinuje media i opinię publiczną.

 

Jednak z tej wypowiedzi można by wywnioskować, że jednak zarzuty zostały postawione. Wokalista twierdzi, że jest niewinny, ale że już został ukarany:

 

Ja tę karę od mediów dostałem już dziś, mimo tego, że czuję się absolutnie niewinny.

 

Prosi też, by nie traktować go jak przestępcy:

 

…choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem.

 

Pod tym wpisem pojawiły się słowa wsparcia od fanów i przyjaciół. Faktycznie – o pomówieniach jest głośno, a sprostowania nie są już tak bardzo nagłaśniane.