ZDROWIE&URODA

Od poniedziałku w szkołach wyłącznie wegetariańskie posiłki!

Od minionego poniedziałku w szkolnych stołówkach dzieci mogą dostać wyłącznie wegetariańskie posiłki.

Wegetariańskie dania i generalnie ten sposób żywienia uważany jest za znacznie zdrowszy, niż dieta mięsna. Jednak zwolennicy mięsa uznają dietę wegetariańską za mniej wartościową.

 

Tym samym decyzja francuskiego samorządu wywołała prawdziwe oburzenie. Bezmięsne dania serwowane są dzieciom w Lyonie. Jest to miasto z ponad 400 tysiącami mieszkańców, dlatego skala zjawiska jest spora – na stołówkach codziennie żywi się około 29 tysięcy uczniów.

 

sałatka z młodym bobem – https://www.facebook.com/LubieJescTo

 

Co ciekawe, samorząd Lyonu swoją decyzję tłumaczy wcale nie względami zdrowotnymi, czy ekologicznymi, a… pandemią koronawirusa! Władze miasta tłumaczą, że w mieście występują braki zaopatrzenia spowodowane zarazą.

 

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin był oburzony. Twierdzi że:

Dla wielu dzieci stołówka szkolna jest jedynym miejscem, w którym jedzą mięso.

 

Innego zdania była minister środowiska Barbara Pompili, której pomysł bardzo się spodobał. Uważa ona, że szkoły powinny być zachęcane do wprowadzania menu wegetariańskiego.

 

Głos zabrał także Emmanuel Macron. Prezydent Francji opowiedział się za daniami mięsnymi i wprowadzeniem w szkołach „kompletnego modelu żywienia”.

 

Obecnie dostępnych jest tak wiele opcji wegetariańskich, że niemal każdy może z powodzeniem zrezygnować z mięsa, a jednocześnie dostarczać swojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych.

 

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek nie je mięsa? Fani podejrzewają, że to dlatego że…

Dziennikarz TVN’u trafił do szpitala. Śniadanie zrobiło na nim duże wrażenie! (FOTO)

 

na post. polsatnews.pl