BIZNES&POLITYKA

„Warszawa jest dla wszystkich!”??? Zarzucają Trzaskowskiemu hipokryzję!

25 czerwca 2022 r. w Warszawie i innych miastach odbyły się Parady Równości promujące środowiska LGBT.

Po paradzie Rafał Trzaskowski zamieścił kilka wpisów w social mediach.

 

#ParadaRówności ponownie przeszła ulicami @warszawa. Szliśmy po szacunek, równość, tolerancję. Dla wszystkich. Szliśmy z przyjaciółmi z @KyivPride, z komisarz @helenadalli i licznymi gośćmi z Europy i całego świata. Szliśmy z uśmiechem. I szliśmy razem. Dziękuję! ❤️🏳️‍🌈

– napisał w jednym.

 

Jednak treść innego tweeta wywołała oburzenie w sieci.

 

https://twitter.com/trzaskowski_

 

Prezydent Warszawy stwierdził, że:

 

Warszawa jest dla wszystkich! Dziękuje wszystkim uczestnikom dzisiejszej #ParadaRówności!

 

Ale oczywiście tolerancja „dla wszystkich” dotyczy głównie mniejszości seksualnych. Bo jeśli już chodzi o środowiska narodowościowców, to władze Warszawy nie są im przychylne.

 

Internauci od razu wytknęli Trzaskowskiemu niekonsekwencję i jego słowa uznali za objaw skrajnej hipokryzji:

 

A czy ta równość dotyczy także uczestników i organizatorów Marszu Niepodległości, którym rzuca pan co roku jak najwięcej kłód pod nogi, by inicjatywa się nie odbyła? Czy w Warszawie jest miejsce na osoby przywiązane do wartości narodowych?

 

„Warszawa jest dla wszystkich!” – napisał w swoich social mediach Rafał Trzaskowski. No, chyba że chciałbyś świętować 11 listopada, idąc Marszem Niepodległości… Co roku prezydent stolicy usilnie próbuję zablokować organizację Marszu Niepodległości. Obłuda Trzaskowskiego!

 

Dlaczego opozycja, patriotycznego marszu Niepodległości🇵🇱, nie broniła tak jak parady tęczowych przyglupow? Oddanie cześci bohaterom którzy bronili ojczyzny jest nielegalna, a tęczowy spęd jest godny uznania. Czy że mną jest coś nie tak, że mnie to irytuje?

– pisali komentując Paradę Równości i słowa Prezydenta Warszawy.

 

Wydaje się jednak, że Trzaskowski jest tak zaślepiony ideą „tolerancji” wobec inności, że nie dostrzega iż sam dyskryminuje znaczną część mieszkańców miasta.

 

Zobacz też:

Trzech mężczyzn ma dwójkę dzieci. „Piekło urwało się z łańcucha”!