CELEBRYCI

Segregacja sanitarna w TVN? Aktor serialu „Na Wspólnej” odsunięty od pracy!

Znany ze swoich koronasceptycznych poglądów aktor serialu „Na Wspólnej” został odsunięty od pracy.

Piotr Nowak (45 l.) to aktor teatralny i filmowy. Od 2003 roku gra w serialu „Na Wspólnej”, oglądać go mogliśmy także w produkcjach takich jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Kryminalni” czy „Komisarz Alex”.

 

fot. commons.wikimedia.org

 

Aktor miał odmówić wykonania testu na koronawirusa i z tego względu być odsuniętym z pracy przy serialu „Na Wspólnej”. Stacja TVN wydała komunikat w tej sprawie, gdzie czytamy:

 

Na planie zdjęciowym jest obowiązek wykonywania testów, o czym każdy zostaje poinformowany z wyprzedzeniem i wyraża na to zgodę. Obecnie, ze względu na duży wzrost zachorowań, badania odbywają się regularnie i obowiązują wszystkich, bez wyjątku*

 

TVN potwierdził też, że aktor serialu „Na Wspólnej” odmówił wykonania testu. Z tego względu nie wpuszczono go na plan:

 

Piotr Nowak odmówił wykonania testu. W tej sytuacji, żeby nie narażać innych na ryzyko ewentualnego zakażenia, produkcja „Na Wspólnej” nie mogła pozwolić na wejście aktora na plan*

 

Na Twitterze pojawiły się już pierwsze posty dotyczące tej sytuacji, jednak komentarze są rozbieżne. Niektórzy chwalą aktora, inni uważają, że Piotr Nowak zachował się nieracjonalnie, bo przecież test ma na celu wykrycie choroby:

 

Szacunek dla tego pana, aby w gniezdzie covidian bronić swoich praw.

 

Powinien iść do sądu. Nie ma takiego prawa.

 

Ja również nie mam zamiaru się szczepić ale dlaczego mam nie robić testu kiedy idę do pracy. Chociażby z tego powodu że mogę roznosić covida (…) Można być przeciw szczepieniom ale nie można być idiotą.

– pisali.

 

A jakie jest Wasze zdanie? Czy to już segregacja sanitarna czy też zwykła ostrożność, by wymagać wykonania testu?

 

Zobacz też:

 

Jest skarga na pożegnalny materiał TVN’u o Kamilu Durczoku! [VIDEO]

 

Aleksandra Kwaśniewska nie nosi już obrączki. Podała smutne wiadomości!

 

 

 

*cyt. se.pl