BIZNES&POLITYKA

Spot z Mateuszem Morawieckim. Internauci kpią z peanów na cześć Premiera! (VIDEO)

W Internecie pojawił się spot z Mateuszem Morawieckim, w którym pojawiły się zaskakujące dla niektórych, informacje na temat Premiera.

Spot z Mateuszem Morawieckim powstał w ramach cyklu The Royal Tour. Jak podaje rządowy serwis:

 

…to amerykańska seria znanych programów telewizyjnych, przedstawiająca podróż przez dany kraj z głową państwa. Autorem tej międzynarodowej produkcji filmowej jest Peter Greenberg, wielokrotnie nagradzany Emmy reporter i producent.

 

Na krótkim filmiku lektor czyta informacje na temat Premiera:

 

Naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży będzie człowiek, który zna historię tego kraju wyjątkowo dobrze, ponieważ jest jej częścią. Mając zaledwie 11 lat rozpoczął w podziemiu walkę o wolność. Nim skończył 19 lat był wielokrotnie porywany, aresztowany i bity przez SB. Przeciwstawił się prześladowcom i przyczynił do upadku „imperium zła”. Oto Mateusz Morawiecki, który dzisiaj jest premierem Polski.

 

https://twitter.com/Fundacja_PFN/

 

Jak czytamy w Wikipedii chodzi o następujące działania:

 

Według Igora Janke (publicysty „Uważam Rze”, oraz „Do Rzeczy”), Mateusz Morawiecki od 1979 jako jedenastoletnie dziecko pomagał w drukowaniu podziemnego „Biuletynu Dolnośląskiego” w tajnej drukarni w Wilczynie Leśnym pod Wrocławiem – sklejał, zszywał i układał gotowe gazetki[niewiarygodne źródło?].

 

Użytkownicy Twittera uznali to jednak za nieprawdopodobne, by Mateusz Morawiecki będąc dzieckiem działał w podziemiu:

 

Nie chcę wytykać pewnej niekonsekwencji, ale w 1980 roku – bohater waszego filmu miał 12 lat. Zatem pytanie: Cóż mógł wtenczas obalić? Wg. mnie butelkę oranżady. Raczej reżimu się nie da.

 

Morawiecki w wieku 3 lat układał z groszku „Precz z komuną” na talerzu, a w wieku 5 lat dystrybuował bibułę w grupie „Skrzaty”. Gdy miał 19 lat SB pozbawiło go kręgosłupa, co na szczęście pozwala mu teraz brylować w polityce.
Wstyd Kuronie i inne Michniki!

 

Też tak miałem, w wieku 11 lat procą zbilem szybę w szkole i z procą wraz z amunicją przeszedłem do poziemia aby uniknąć represji rodzicielskich i 2 godzinnego internowania w kącie.

– internauci drwią pod nagraniem.

 

Zobacz też: Nergal organizuje zbiórkę Ordo Blasfemia. Zebrana kwota zaskakuje!