BIZNES&POLITYKA

Nergal organizuje zbiórkę Ordo Blasfemia. Zebrana kwota zaskakuje!

Nergal czyli Adam Darski (43 l.) to lider zespołu Behemoth. Artysta uznawany jest za propagatora satanizmu.

Wiele razy Nergal stawał przed sądem za obrazę uczuć religijnych, ponieważ podejmował działania wymierzone w chrześcijaństwo, a w szczególności w katolicyzm. Były to takie działania jak publiczne zniszczenie Biblii, znieważanie papieża Jana Pawła II, czy też prezentowanie dildo (gadżet erotyczny o fallicznym kształcie) z figurą ukrzyżowanego Jezusa.

 

Z powodu tych procesów Adam Darski uznał, że jest skrzywdzonym artystą i założył zbiórkę o nazwie „Ordo Blasfemia” (zamów bluźnierstwo).

 

https://www.instagram.com/nergal69/?hl=pl

 

Od ponad dziesięciu lat spotykam się z licznymi próbami trwałego zniszczenia mojej kariery na tej podstawie, że obraziłem „uczucia religijne”. Brzmi absurdalnie i zapewniam cię, że tak jest.

Wielu polskich artystów, w tym ja, zostało wciągnięte na sale sądowe, na własny koszt, aby bronić się przed bezsensownymi prawami o bluźnierstwie, wprowadzanymi przez archaicznych polityków. Ich celem jest cenzurowanie każdego, kto nie przestrzega archaicznych praw religijnych naszego kraju.

– żali się Nergal na stronie zbiórki.

 

Zrzutka prowadzona jest na portalu Go Fund Me i w tym momencie (3.03.2021) zgromadzono już 34 109 funtów (ponad 179 tysięcy złotych). Celem zbiórki jest zniesienie zapisu art. 196 kodeksu karnego, który brzmi:

 

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

 

Na stronie zbiórki napisano:

 

Twoja darowizna pomoże sfinansować trwałe wyzwanie prawne mające na celu zdławienie istniejących i nadchodzących fałszywych postępowań. Pomóż nam osiągnąć cel, abyśmy mogli rozpowszechniać materiały wśród innych artystów stojących przed własnymi wyzwaniami prawnymi.

 

Ciekawe tylko, że Adam Darski za cel obiera sobie chrześcijan. Czy tyle samo odwagi miałby względem muzułmanów?

 

Zobacz też:

Obrzydliwe przebranie Nergala. Tylko on mógł TO nałożyć! (18+)

Robert Biedroń „ubrał” Matkę Boską i Jezusa w tęczowe aureole! „Zmieńmy to cholerne dziadostwo.✌️” (FOTO)