ZDROWIE&URODA

Szabda. Ojciec szóstki dzieci dostał zarzut zabójstwa córeczki!

W zeszłym tygodniu we wsi Szabda, właścicielka domku jednorodzinnego dokonała makabrycznego odkrycia.

Kobieta wynajmowała dom młodemu małżeństwu z piątką dzieci. Kilka dni temu okazało się, że rodzina opuściła dom. W środku jednak znajdowały się zwłoki dziecka [szczegóły tutaj].

Sekcja zwłok dziewczynki (†2 l.) wykazała, że dziecko w łóżeczku mogło leżeć od 2 do 4 tygodni. A to oznaczało, że przez jakiś czas rodzina mieszkała razem z martwą dziewczynką (!).

 

33-letni ojciec dzieci, Bartosz Ch. w momencie zatrzymania przez Policję miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Razem z mężczyzną był 2-letni syn. Prawdopodobnie brat bliźniak zmarłej dziewczynki. Chłopiec trafił do domu dziecka.

 

fot. screen https://www.facebook.com/tvbrodnica/

 

Jak ujawnia Fakt, w 2016 roku małżeństwo założyło zbiórkę na starszą córkę, która miała mieć problemy kardiologiczne. W treści apelu przekonywali o swojej wielkiej miłości do dzieci:

 

Jesteśmy rodzicami 4-miesięcznej Marysi. Na Nasz mały cud czekaliśmy cierpliwie dwa lata, aby moc zobaczyć na teście ciążowym dwie kreski, a następnie tydzień później zobaczyć nasze Szczęście na monitorze aparatu USG. Miłość do tego małego człowieka pojawiła sie natychmiast*

 

Tymczasem prokuratura nie ma wątpliwości: Bartosz Ch. miał znęcać się nad dziećmi, a 2-latkę zabić.

Jarosław Kilkowski, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Toruniu poinformował o zarzutach postawionych ojcu dzieci:

 

Prokurator na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, które dotyczą kilku czynów, tj. zabójstwa małoletniej córki, czynów polegających na fizycznym i moralnym znęcaniu się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi, chociażby na wiek, narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenia zwłok*

 

Jaka była rola matki dzieci, 27-letniej Pauliny Ch.? Czy kobieta uczestniczyła w przestępstwie czy też sama była ofiarą mężczyzny?

Kilka dni temu w jednym z warszawskich szpitali 27-latka urodziła swoje szóste dziecko. Prokuratura czeka na zgodę lekarzy na przesłuchanie kobiety.

 

Poniżej nagranie z doprowadzenia Bartosza Ch. do Prokuratury Rejonowej w Brodnicy.

 

 

 

*cyt. fakt.pl