BIZNES&POLITYKA GWIAZDY

„Taniec z Gwiazdami” znika z Polsatu? „Jestem zwolennikiem szanowania formatów” – zapewnia Miszczak.

„Taniec z Gwiazdami” to program, który początkowo emitowała stacja TVN. Jednak od 2014 roku oglądać go możemy w Polsacie.

Zwykle w każdym roku „Taniec z Gwiazdami” miał dwie edycje – wiosenną i jesienną. Po tym jednak jak Edward Miszczak został dyrektorem programowym stacji Polsat, miały pojawić się zmiany w tym schemacie.

 

https://www.facebook.com/tanieczgwiazdamipolsat/

 

„Jestem zwolennikiem szanowania formatów”

 

Zdaniem Miszczaka, dwie edycje w ciągu roku to nadmierna eksploatacja formatu. W lutym 2023 r. mówił:

 

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wróci na antenę jesienią. Jestem zwolennikiem szanowania formatów. Myślę, że telewizje nadmiernie je eksploatują. Z jednym z formatów próbowałem rozwiązania w postaci emisji raz w roku, miał świetnie wyniki i ludzie za nim tęsknili.

– zapewniał w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

 

Teraz jednak pojawiły się informacje, że w tym roku w ogóle nie będzie „Tańca z Gwiazdami”!

 

„Taniec z Gwiazdami” znika z Polsatu?

 

Edward Miszczak zapowiadał odświeżenie formatu. Wygląda jednak na to, że zmiany nie będą jedynie kosmetyczne. Z tego też powodu stacja potrzebuje więcej czasu. Według informacji Pudelka, w 2023 roku w ogóle nie zobaczymy „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie.

 

Miszczak uznał jednak, że aby „Taniec z gwiazdami” powrócił do dawnej chwały, potrzeba więcej czasu i energii. (…) Ostatecznie podjęto więc decyzję, że taneczne show spada z ramówki i w tym roku w ogóle nie pojawi się na antenie. Odświeżony program ma wrócić na wiosnę 2024 roku, co ma pozwolić produkcji na zabezpieczenie gwiazd z najwyższej półki. Takich, które zatańczą i tych, które te popisy będą oceniały

– twierdzi informator serwisu.

 

Wygląda więc na to, że być może Miszczak „szanuje” formaty telewizyjne. Mało jednak liczy się ze zdaniem widzów. Jego decyzje dotyczące zwolnienia Kasi Skrzyneckiej z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” czy Katarzyny Dowbor z programu „Nasz Nowy Dom” odbierane są raczej jako niszczenie tego, co dobre, niż ulepszenia w danych formatach.

 

Zobacz też:

Sanah złamała prawo? Gwiazda drwi z zarzutów!