GWIAZDY

TVP wyprodukuje film o Ani Przybylskiej. Jacek Kurski zdradził szczegóły!

Anna Przybylska to urodzona 26 grudnia 1978 aktorka. Zmarła 5 października 2014 r., chorowała na raka trzustki.

Ania Przybylska była bardzo popularną, budzącą sympatię aktorką. Jej śmierć niosła wielkie znamię dramatyzmu. Odeszła w młodym wieku, u szczytu kariery i osierocając trójkę dzieci.

 

Nic dziwnego zatem, że pomysł na film o życiu aktorki pojawił się już wiele lat temu. Początkowo rodzina nie zgadzała się na tego typu produkcję z uwagi na spokój i dobro dzieci. Przy kolejnym podejściu, nie został zatwierdzony scenariusz.

 

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk – https://www.instagram.com/jaretpalmer/

 

Teraz jednak Jacek Kurski poinformował, że film o Ani Przybylskiej wyprodukuje Telewizja Polska. Jak powiedział Faktowi:

 

Pracujemy nad wieloma pięknymi dokumentami, myślę że mamy renesans tego gatunku. To prawidłowe wypełnienie misji Telewizji Publicznej. A w ostatnich latach nie było takich dokumentów, które oglądałyby 4 mln. ludzi. Pojawi się np. film o Annie Przybylskiej, który być może nawet trafi do kin.

 

Prezes TVP nawiązał też do filmu dokumentalnego o Krzysztofie Krawczyku [film tutaj]. Zapowiedział też, że produkcją o Ani Przybylskiej będą zajmować się te same osoby:

 

Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, a nawet 5-6 milionów Polaków. I ich wzruszy.

 

W wywiadzie nie pojawiła się informacja na temat stanowiska rodziny aktorki względem tych planów produkcyjnych.

 

Zobacz też: Izabella Krzan zabrała głos w sprawie pracy w PnŚ. Podsumowała też Marzenę Rogalską!