GWIAZDY

Witold Paszt nie żyje! „Nasze serca są złamane.”

Witold Paszt to wokalista i lider zespołu Vox znanego z utworów takich jak „Zabiorę Cię Magdaleno” czy „Masz w oczach dwa nieba”. W ostatnich latach był także jurorem w The Voice Senior.

Urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu, tam też skończył szkołę muzyczną. Następnie Witold Paszt studiował na wydziale Wychowania Muzycznego w Lublinie.

W 1978 roku założył zespół Vox, z którym występował aż do dwutysięcznego roku. W 2001 r. rozpoczął karierę solową, a w latach 2021-2022 był jurorem w The Voice Senior.

 

Jego żoną była Marta Paszt (zm. 2018), z którą miał dwie córki Natalię i Aleksandrę.

 

facebook.com/WitoldPaszt

 

Dziś podano informację o śmierci piosenkarza. Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami zamieściły ją na facebookowym profilu ich taty.

 

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 r. Jaka była przyczyna śmierci?

 

Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa.
Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył.

 

Odszedł spokojnie, w otoczeniu rodziny i ukochanych zwierząt.

 

Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego.
Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane.

 

Witold Paszt zmarł w wieku 68 lat.

 

Córki piosenkarza wkrótce podadzą informacje dotyczące ostatniego pożegnają ich taty.