BIZNES&POLITYKA

Zaskakujące słowa Tomasza Lisa. Broni otwartych kościołów!

Obostrzenia związane z koronawirusem dokuczają wszystkim Polakom. Zaczęliśmy właśnie kolejny lockdown, tymczasem restrykcje nie obejmują kościołów.

Co prawda w kościołach obowiązują konkretne zasady:

 

„W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.

Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.

Ważne! W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Obowiązuje do: 9 kwietnia 2021 r.”*

 

Jednak świątynie są nadal otwarte. Ta sytuacja drażni wielu ludzi, ponieważ świadczy o niekonsekwencji Rządu. Dlaczego nie możemy iść na basen, do teatru czy restauracji, a możemy iść na mszę czy nabożeństwo? W końcu zarówno w tych miejscach, jak i w kościołach jest możliwość zarażenia się w podobnym stopniu.

 

Do sprawy odniósł się Tomasz Lis, a jego słowa są sporym zaskoczeniem, bo napisał:

 

Otwarte kościoły najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku.

 

fot. twitter.com/lis_tomasz

 

Większość internautów miała zupełnie inne zdanie niż dziennikarz:

 

Nie, to jest bardzo rozsądne podejście. Jeśli się boisz – zostań w domu, ale nie niszcz innym życia. Zamiast domagać się zamknięcia kościołów, należy walczyć o otworzenie gospodarki i szkół. Lockdown jest nieskuteczny i przynosi jedynie straty

 

Panie Lisie jak zamykamy wszystko to wszystko więc i Kościoły też , mówi to Katolik.

 

Albo jest 3 fala i robimy wszystko by nie doprowadzić do zapaści systemu opieki zdrowotnej albo otwórzmy restauracje, hotele, galerie w całym kraju.

 

Tomasz Lis nie odnosił się jednak do tych komentarzy.

 

Zobacz też: Anna Mucha komentuje lockdown. Padły dosadne słowa!

 

 

 

 

* cyt. gov.pl