ZDROWIE&URODA

Znana pisarka oddała mamę do domu opieki. „Wspaniałe poczucie humoru.” komentuje internauta.

Znana pisarka bardzo trudną decyzję dotyczącą swojej mamy ubrała w literackie – dosyć wulgarne ramy. Jej opowieść podzieliła internautów.

Manuela Gretkowska to autorka ponad dwudziestu powieści, między innymi „Tarot Paryski”, „Namiętnik” czy „Sceny z życia pozamałżeńskiego”. Pisarka znana jest ze swojego soczystego stylu i częstego używania wulgaryzmów.

 

W podobny sposób opisała na facebooku swoją sytuację rodzinną. Siostra Manueli, która do tej pory opiekowała się mamą, wyjechała na Ukrainę. Gretkowska pojechała więc do Łodzi, by przejść obowiązki siostry.

Na swój sposób opowiada na przykład, jak chciała kupić środek znieczulający, który jednak był na receptę. Ten sam składnik jednak był w preparacie na potencję:

 

Biegnąc do apteki nie buzuję, że środek na znieczulenie cierpiących nie dostępny a dla huja od ręki:) Niech żyją przedwczesne wytryski!

 

Po powrocie siostry z Ukrainy, córki podjęły decyzję o oddaniu mamy do domu opieki:

 

Znalazłyśmy „cudowny” dom opieki pod Łodzią, w willowej dzielnicy, pod lasem. Jest rzeczywiście cudowny, chociaż w moim zachwycie mogą być wątki wyrzutów sumienia. Warunki hotelowe i żadnego szpitalnego, zapachu. Mama przesypia noce, rany wyleczone do sucha. Znowu chodzi, uśmiechnięta, znalazła towarzystwo, jest zaszczepiona. Czasem jej didżej pamięci skreczuje, ale w tym wieku…

 

Manuela Gretkowska – https://www.facebook.com/gretkowska.manuela

 

Manuela Gretkowska napisała o też o swoich wyrzutach sumienia i dylematach. Całość jednak utrzymana jest w jej specyficznym stylu. Części osób bardzo spodobał się ten wpis:

 

Wspaniałe poczucie humoru. W końcu cóż na pozostaje na to… wieczno. Dziękuję.

 

Znowu muszę przeczytać x kilka, żeby zrobić sobie przerwy na salwy śmiechu 🤣

 

Nie rób sobie wyrzutów z powodu oddania mamy do ośrodka!! Starsi ludzie mają swój rytm, choroby, potrzeby i żaden człowiek zdrowy w pojedynkę nie podola takiej opiece. W parze też. To totalna rezygnacja ze swojego życia i życia swoich najbliższych.

 

Jeden z internautów zwrócił jednak uwagę na wulgaryzmy:

Gorzkie, ale prawdziwe. Tylko czy dama powinna używać wulgaryzmów? Moda modą, ale trzeba trzymać poziom.

 

Całość wpisu na facebooku Manueli.

 

Zobacz też: Dramat podczas chrztu! Zmarło 6 miesięczne dziecko!