BIZNES&POLITYKA

Agnieszka Kolarz: „Nie zasługuję na czarny pasek na oczach” (VIDEO)

Agnieszka Kolarz to bohaterka nowego filmu stworzonego przez dziennikarza śledczego i powieściopisarza Mariusza Zielke.

W podobnych do tej produkcjach świadkowie czy ofiary najczęściej nie ujawniają swojej tożsamości. Ich twarze są zamazane lub są filmowani z tyłu. Głos także bardzo często jest zmieniony. Te osoby obawiają się identyfikacji i społecznego ostracyzmu lub też czują się zagrożeni.

Zupełnie inaczej i z wielką odwagą do sprawy podeszła Agnieszka Kolarz. Bohaterka filmu „BEZKARNI Do końca śmierci” jako 12-latka wielokrotnie była ofiarą gwałtu. Jak pisze Mariusz Zielke:

 

poznajcie Jarosława B., milionera, właściciela sieci sklepów i galerii handlowej. 28 lat temu „przytulał” 12letnią siostrę swojej dopiero co poślubionej małżonki. A co dziś sądzi o kobietach? „Wszystkie baby to ch…je” – twierdzi. Agnieszkę, którą wykorzystywał seksualnie w dzieciństwie pytał:
– posłuchaj Agnieszka, a ty nie możesz o tym zapomnieć?
– no właśnie o to chodzi, że nie.

 

Agnieszka Kolarz – youtube/mariusz zielke

 

Agnieszka Kolarz pop 28 latach milczenia i cierpienia, pokazując swoją twarz w filmie „BEZKARNI Do końca śmierci” ujawniła prawdę. Jak mówiła w WP*:

 

ja naprawdę nie mam się czego wstydzić i wszystkie osoby skrzywdzone przez przestępców także nie powinny.

Przez 28 lat wmawiano mi, że to moja wina, że dorosły, pełnoletni mężczyzna wykorzystał mnie seksualnie, gdy miałam 12 lat, a potem wykorzystywał jeszcze wielokrotnie i gwałcił. Tymczasem to już nie jest mój wstyd, tylko jego.

 

Pani Agnieszka mówi także, że podawanie w artykułach filmach zmienionego imienia jest odrealnieniem sytuacji:

 

Zamiast osobą staję się przedmiotem, czyli tym, czym byłam w rękach oprawcy. Prawo mówi tym samym wszystkim ofiarom przestępstw seksualnych: wstydźcie się, milczcie, akceptujcie to, że sprawca śmieje się wam w twarz, bo jest domniemanie niewinności, a on dostanie ewentualnie wyrok w zawiasach.

 

Agnieszka Kolarz mówi też o wielkim problemie ofiar przestępstw seksualnych. Chodzi o zupełnie niesłuszne poczucie winy:

 

Nie zasługuję na czarny pasek na oczach. Ja nic złego nie zrobiłam.

 

W filmie „BEZKARNI Do końca śmierci” przedstawionych będzie kilkanaście ofiar przestępstw pedofilskich. Oprawcami byli „znani muzycy, reżyserzy, biznesmeni ale także zwykli ludzie, bo problem dotyczy wszystkich środowisk.”

 

Poniżej zwiastun. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

 

 

cyt. wp.pl

1 COMMENTS

Comments are closed.