BIZNES&POLITYKA

Czy w Sylwestra można wyprowadzić psa na spacer? Ministerstwo odpowiada!

Każdego roku w Sylwestra, psy przezywają ciężkie chwile. Wiele z nich jest przerażonych wybuchami fajerwerków.

W tym roku nie będzie pokazów fajerwerków, za to w Sylwestra będzie obowiązywać godzina policyjna. Na rządowej stronie napisano:

 

„Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.”

 

Właściciele psów zaczęli się więc zastanawiać, czy będą mogli swojego pupila wyprowadzić na spacer po godzinie 19.00? Są bowiem psy, które spokojnie wytrzymają te jedenaście godzin, ale inne w tym czasie może nawet dwa razy będą musiały wyjść „na siku”.

 

Polsat zapytał o tę sprawę Ministerstwo Zdrowia. Oto jaką otrzymał odpowiedź:

 

„W imieniu Rzecznika Prasowego informuję, że trwają prace nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów, które zacznie obowiązywać od 28 grudnia br. Po zakończeniu prac nad ww. projekt, zostanie on przekazany do konsultacji publicznych”

 

Czytając te słowa, zastanawiamy się: skoro ogłoszono już nowe wytyczne, to czy od razu nie powinno być gotowe rozporządzenie? Tymczasem tak prosta sprawa jak wyjście pieska za potrzebą nadal pozostaje pod znakiem zapytania…

 

>>>Rząd zachęca Polaków do picia alkoholu. Wszystko przez tę ustawę!

 

pixabay