CELEBRYCI

Agnieszka Woźniak-Starak weźmie udział w ważnym proteście. Marsz rusza dziś w Warszawie.

Prezenterka „Dzień Dobry TVN” zachęca do udziału w ważnym proteście. Agnieszka Woźniak-Starak informuje, że marsz odbędzie się 4 października.

W grudniu 2020 roku na Agnieszka Woźniak-Starak musiała zamieścić przeprosiny z powodu przegranej sprawy sądowej.

 

https://www.instagram.com/aga_wozniak_starak/

 

Chodziło negatywną wypowiedź na temat właściciela firmy sprzedającej mięso egzotycznych zwierząt. Powiedziała wtedy:

 

Poniosło mnie. W krótkich żołnierskich słowach napisałam na Instagramie, co myślę o panu Grzegorzu. Pan Grzegorz również się zdenerwował i poszedł do sądu, do czego miał pełne prawo. [więcej tutaj].

 

https://www.instagram.com/aga_wozniak_starak/

 

Jednak tego typu zachowanie dziennikarki jest wyrazem jej miłości do zwierząt i zaangażowania w ochronę ich praw. Także dziś Agnieszka Woźniak-Starak zachęca do poparcia marszu dotyczącego ochrony zwierząt:

 

4.10 Światowy Dzień Zwierząt. I dlatego dziś o 17.00 z Placu Trzech Krzyży rusza Wielki Marsz dla zwierząt. Nie chcemy ferm futerkowych, występów zwierząt w cyrkach, klatek w których nie mogą się poruszać, niekontrolowanych eksperymentów, łańcuchów, niehumanitarnej hodowli i uboju. Chcemy dać zwierzętom głos, troszczyć się o nie i walczyć o ich prawa. Jest tyle do zrobienia.

– napisała.

 

I wbrew pozorom, faktycznie jest wiele do zrobienia. Nawet zwierzęta, jakie ludzie trzymają u siebie w domach, bardzo często są źle traktowane lub nie mają odpowiednich warunków bytowych. Inna sprawa to kwestie przemysłu i rozrywki – tam trochę się zmieniło, ale też nie wszyscy mają świadomość, jak często leki czy kosmetyki są testowane na zwierzętach.

Warto więc przypominać o sytuacji zwierząt, szczególnie w dniu ich święta.

 

>>>Szczęśliwa Agnieszka Woźniak-Starak pływa z ukochanym! (FOTO)