GWIAZDY

Śmiertelnie postrzelił operatorkę Halyna Hutchins. Alec Baldwin zabrał głos w tej sprawie!

21 października 2021 r. na planie filmu „Rust” Alec Baldwin (63 l.) śmiertelnie postrzelił operatorkę Halyna Hutchins. Druga ranna osoba – reżyser Joel Souza – trafiła do szpitala.

Jak doszło do tak tragicznego zdarzenia? Alec Baldwin prawdopodobnie dostał naładowaną broń, zamiast atrapy. Jak mówili świadkowie, widziano go płaczącego przed biurem szeryfa hrabstwa Santa Fe, gdzie zgłosił się by złożyć zeznania.

 

https://www.instagram.com/halynahutchinss/

 

Kim była Halyna Hutchins?

 

Zmarła Halyna Hutchins (42 l.) była operatorką zdjęć oraz dziennikarką. Urodziła się i wychowywała się na Ukrainie jako Halyna Androsovych. To tam skończyła Kijowski Uniwersytet Narodowy na kierunku dziennikarskim i pracowała jako dziennikarz śledczy w Europie Wschodniej.

 

https://www.facebook.com/matthew.hutchins1

 

W Kijowie poznała swojego męża – Matthew Hutchins i przeprowadziła się do Los Angeles. W 2015 roku ukończyła dwuletnie studia w Konserwatorium Amerykańskiego Instytutu Filmowego i od tego czasu zaczęła się jej kariera w filmie. Halyna i Matthew mieli syna.

 

Alec Baldwin wydał oświadczenie

 

Po śmierci Halyny, Alec Baldwin zamieścił na Twitterze dwa wpisy, w których wyraża swój żal i smutek z powodu tragedii, do której się przyczynił:

 

1-
Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek z powodu tragicznego wypadku, w którym zginęła Halyna Hutchins, żona, matka i bardzo podziwiana nasza koleżanka. W pełni współpracuję z policyjnym śledztwem, aby wyjaśnić, w jaki sposób doszło do tej tragedii i

 

2- Utrzymuję kontakt z jej mężem, oferując swoje wsparcie jemu i jego rodzinie. Moje serce jest złamane z powodu jej męża, ich syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halinę.

 

W sprawie trwa śledztwo.

 

>>>Edyta Górniak o swojej tajemnicy: „był bardzo kluczowy moment w dzieciństwie, dosyć szokujący”