BIZNES&POLITYKA

Czarnek zapowiada nowy przedmiot. Czy to będzie drugi „HiT”?

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ogłosił wprowadzenie nowego przedmiotu. „BiZ” ma się pojawić w szkołach ponad podstawowych w 2023 roku.

W roku szkolnym 2022/2023 do szkół wszedł przedmiot Historia i Teraźniejszość czyli „HiT”. O ile sam przedmiot nie budził większych kontrowersji, to oburzenie wywołał podręcznik Wojciecha Roszkowskiego. I choć ta sprawa jeszcze nie ucichła, to minister Czarnek już ogłasza nowy przedmiot.

 

https://www.facebook.com/CzarnekPL

 

„BiZ” to „Biznes i Zarządzanie” i jak podaje portal rządowy:

 

Biznes i zarządzenie to nowy przedmiot nauczania w polskich szkołach. Podczas lekcji uczniowie będą rozwijać kompetencje przedsiębiorcze, menedżerskie i przywódcze. Zdobędą podstawową wiedzę na temat praw konsumenckich, nauczą się zarządzania finansami i pracy w zespole. Dzięki współpracy z przedsiębiorcami i analizie case studies BiZ rozwinie także u młodych kreatywne myślenie i zapozna ich na realiami współczesnej gospodarki.

 

Z pewnością więc tego typu wiedza może być przydatna dla młodych ludzi. Jednak jak widać, czym innym są założenia programowe, a czym innym treści, jakie mogą się pojawić w podręczniku do nowego przedmiotu „Biznes i Zarządzanie” . Czy to będzie drugi „HiT”?